forum o naszych kolanach

Teraz jest 25 kwi 2024, o 03:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: pogrubiały fald przysrodkowy
PostNapisane: 18 kwi 2012, o 09:49 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 09:10
Posty: 97
Lokalizacja: Gda/PL
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: LEWE: zerwane ACL, uszkodz.łakotki przyśrodkowej, zmiany zwyrodnieniowe, chondropatia II-IV st., obrzek maziowki i ciała Hoffy. Rekonstrukcja ACL 01.12.2010.
PRAWE:podobnie, rekonstrukcja 17.11.2011.Rehabilitacja.
Inne informacje: Uszkodzenie kolan w wyniku amatorskiej gry w piłkę nożną, dalsza dewastacja spowodowana olaniem sprawy i uprawianiem sportów z zerwanymi więzadłami.
Wydaje mi sie, ze pomaga ale to moze być na razie bardzo subiektywne odczucie. Możliwe też, że u mnie był obrzęk błony maziowej. Głównym efektem tego były pojawiający się obrzęk kolana po wysiłku spowodowany nadmiernym wydzielaniem sie maziówki (taki obrzęk utrzymywał sie u mnie dość długo, około miesiąca lub więcej). Ból był wynikiem obrzęku przy wyproście lub zginaniu w czasie gdy kolano było obrzęknięte. W tym momencie tego nie obserwuje ale dopiero zaczynam intensywniej ćwiczyć po drugiej operacji wiec spodziewam sie nawrotu. Oczywiście będę robił jeszcze MRI ale nie wiem kiedy, bo chce zrobić od razu dwóch kolan, żeby zobaczyć efekty operacji i rehabilitacji, wiec pewnie dopiero w przyszłym roku.
U Ciebie chyba jest to poważniejsza sprawa skoro ból utrzymuje się tak długo. Raczej bym z tym nie zwlekał, bo moim zdaniem może powodować to osłabienia mieśnia czworogłowego a tym samym niepoprawną prace SRU (Stawu rzepkowo-udowego) i może doprowadzić do zwyrodnien.

_________________
Pzdr
____
01.12.2010. Kolano lewe - Artroskopia z rekonstrukcja ACL sp. BPTB, mocowanie Biosure oraz częściowa meniscektomią przyśrodkową.
17.11.2011. Kolano prawe - rekonstrukcja ACL tą samą metodą. W trakcie rehabilitacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 66 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL