forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 kwi 2024, o 06:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ból kolan
PostNapisane: 8 mar 2012, o 22:57 
Offline

Dołączył(a): 8 mar 2012, o 22:42
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam,od ok roku borykam się z bólem prawego kolana,z początku wyglądało to tak że nie mogłem bezboleśnie uklęknąć na to kolano,dotknąć miejsca tuż pod rzepką oraz podczas jazdy samochodem po ok 30 minutach musiałem szybko wyprostować nogę bo inaczej ból kolana był silny a noga aż do pośladka mnie jakby mrowiła,do tego dochodzi ból w lewej stronie ledzwiowej pojawiajacy się sporadycznie oraz ból mniej więcej przy kości kulszowej(uczucie jakby noga nie była na odpowiednim miejscu i chciała wskoczyć,lekarz rodzinny stwierdził rwę kulszową,zrobiono mi usg tego też odcinka i nie wykazało zadnych przeciążen ani niczego po około 4 miesiacach objawy podczas kierowania samochodem samoistnie minęły ale ból podczas przysiadów oraz klękania jest okropny do tego wszystkiego od kilku tygodni doszedł ból kolana lewego zaraz po wewnętrznej części rzepki rozciągajacy się na dalej występujacą na prawo kość stawu,ból występuje sporadycznie podczas ucisku a za kazdym razem podczas przysiadu oprócz tego podczas przysiadu strasznie w środku chrupie,cóż to może być w obydwóch przypadkach??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ból kolan
PostNapisane: 10 mar 2012, o 17:50 
Offline

Dołączył(a): 8 mar 2012, o 22:42
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
jak tam ludziska macie jakieś pomysły??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ból kolan
PostNapisane: 10 mar 2012, o 23:49 
Offline

Dołączył(a): 18 gru 2011, o 10:24
Posty: 48
Lokalizacja: Leszno
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano skoczka
Ból przy przysiadach może sugerować dwie rzeczy- albo problem z łąkotką- oderwany kawałek i może to wymagać leczenia operacyjnego-najczęściej artroskopia, albo problem z więzadłem rzepki, choć jeśli chrupie w rzepce to sugerowałoby to problem z łąkotkami. Poza tym wygląda że sporo jeździsz autem, możliwe że mięśnie są przykurczone i stąd może być uczucie mrowienia, z wypowiedzi nie wynika byś prowadził jakąś aktywność ruchową, przyczyny można się dopatrywać w balansie mięśniowym i jego słabej budowie. Proponuje przejść się do dobrego ortopedy najlepiej w miarę mozliwości prywatnie, skoro ból jest rwący to nie ma co ignorować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ból kolan
PostNapisane: 11 mar 2012, o 01:10 
Offline

Dołączył(a): 8 mar 2012, o 22:42
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
od kilku lat ćwiczę na siłowni,przysiady robię od niedawna ale wydaje mi się że już wcześniej delikatnie odczuwałem kolano,chrupie mi kolano lewe gdzie od niedawna boli mnie z prawej strony rzepki w wyczuwalnym dole,natomiast ból podczas jazdy autem,przy siadach oraz przy dotyku mam w prawym kolanie gdzie nic nie chrupie,dziś przy zgiętej nodze zauważyłem dodatkowo że jakby prawe kolano bardziej odstawało,jakby jakaś narośl na rzepce przy dotyku czuć jakby w środku przesuwała się jakaś żyła


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ból kolan
PostNapisane: 11 mar 2012, o 09:48 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Jedyne wyjście, które da Ci rozsądną odpowiedź to wizyta u fizjoterapeuty (bądź ortopedy). Jednak jeśli chodzi o fizjoterapeutę to nie w jakiejś przychodni na NFZ (choć i tam zdarzają się porządni ludzie), tylko musi to być ktoś, kto indywidualnie oceni Twój stan- dotknie, pomaca, oglądnie. To samo tyczy się ortopedy.

Może być też tak, że problemy z kolanami są spowodowane nieprawidłowościami w kręgosłupie, złym ustawieniem miednicy, itp. Na forum ciężko jest coś określić. Dobrą odpowiedź dadzą tylko dobrzy specjaliści ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ból kolan
PostNapisane: 11 mar 2012, o 09:54 
Offline

Dołączył(a): 18 gru 2011, o 10:24
Posty: 48
Lokalizacja: Leszno
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano skoczka
najrozsądniej będzie zrobić USG i przejść się do ortopedy, wg mnie możesz mieć problem z więzadłem właściwym rzepki albo z łąkotkami. Siłownie radzę odpuścić, okładaj dużo lodem oba kolana, w żadnym wypadku nie bierz tabletek przeciwzapalnych. No i zapisz się do ortopedy, im prędzej tym lepiej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ból kolan
PostNapisane: 11 mar 2012, o 14:36 
Offline

Dołączył(a): 8 mar 2012, o 22:42
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
zauważyłem dziś jeszcze że ta prawa noga z tą naroślą czasami jak chodzę to zdarzy się że ucieknie gdzies w bok


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ból kolan
PostNapisane: 11 mar 2012, o 17:01 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Rozan- przejdź się do ortopedy lub fizjoterapeuty ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL