forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 kwi 2024, o 08:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Objaw- nawracajace wylewy do kolana
PostNapisane: 2 mar 2012, o 02:17 
Offline

Dołączył(a): 1 mar 2012, o 23:52
Posty: 2
Lokalizacja: Londyn/Olawa
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Nawracajace wylewy do stawu kolanowego prawego
Witam.
Od 25 lat mam problem z prawym kolanem. Objawem sa nawracajace co jakis czas wysieki ,a dokladnej diagnozy nie ma.
Moze ktos ma podobne doswiadczenia i zna ten problem.

25 lat temu (mialem 12 lat)
Skoczylem z wysokosci (okolo 1.5m) na stopy a nastepnie prawym kolanem uderzylem w o ziemie. Na drugi dzien mialem lekko spuchniete kolano. Opuchniecie zeszlo po dwoch dniach.

25-20 lat temu (mialem 12-17 lat)
Przy uderzeniach kolano puchnie na okolo 3-5 dni.

20lat temu
Kolano spuchlo , ze mialem problem z chodzeniem. Wtedy chirurg zrobil mi pierwsza punkcje (okollo 250ml) i zalozyl opatrunek
elastyczny. Na drugi dzien wrocilem na druga punkcje i wtedy juz byl gips na 3 tygodnie.

20-12 lat temu (mialem 17-25 lat)
Problem powracal co roku, przewaznie dwa razy lekki wysiek, ktory zabezpieczalem bandazem elastycznym a za trzecim razem punkcja. Mialem robione zabiegi krioterapi,fizykoterapi ale problem pozostal.Jeden chirurg zrobil mi blokade ale nic to nie dalo.

12lat temu
Mialem zrobiona artroskopie w szpitalu wojskowym we Wroclawiu podczas, ktorej nie stwierdzono zadnych uszkodzen tylko usunieto jakies fragmenty blony maziowej. Lekarze zdiagnozowali to jako stany zapalne i przerost blony maziowej. W przypadku nawrotu wysiekow miala byc przeprowadzona operacja.

12lat- dzis

Rok po artroskopi wyjechalem do Anglii i problem powrocil ale do lekarza nie poszedlem.Nie chodzac do lekarza przez 10 lat
wysieki pojawialy sie coraz rzadziej poczatkowo co rok, pozniej co 2 lata i kiedy juz amatorsko uprawialem sport
(bieganie, samoobrona) i myslalem, ze to juz przeszlosc po trzech latach przerwy pojawil sie spory wysiek( tydzien lezalem
luzku).Poszedlem do lekarza, a ze tutaj nie robia punkcji dostalem skierowanie na MRI.
Wynik troche mnie zaskoczyl ale i ucieszyl bo zabieg mogl zakonczyc ten problem. Badanie wykazalo rozdarcie lakotki przysrodkowej a pani doktor wytlumaczyla mi , ze rana z dziecinstwa sie zrastala ale podczas "uzytkowania" kolana przychodziel moment , ze nastepowalo ponowne rozerwanie i wylew. Dostalem skierowanie do szpitala na dalsze konsultacje.
Na pierwszej wizycie lekarz obejrzal kolano ,troche powykrecal i zlecil badania krwi. Podczas wizyty dwa dni temu stwierdzil, ze obrzek zszedl, kolano mnie nie boli,nie ucieka i sie nie blokuje wiec na razie nie ma potrzeby narazac je na niepotrzebny zabieg.Wyniki z badania krwi byly w porzadku ale zlecil jeszcze inne i mam przyjs w maju na wizyte.

Nie wiem sam co mam myslec, duzo czytam ostatnio o lakotkach i innych urazach. Dodam, ze nigdy mnie to kolano nie bolalo, zawsze bylo stabilne( moze tylko po zdjeciu gipsu i przy duzym wysieku lekko uciekalo). Duzo razy sie w nie uderzalem i nic sie nie dzialo a ostatnie wylewy byly przewaznie rano po wstaniu z lozka. Przez ostatnie 15 lat pracowalem nieraz na kleczaca badz kucaca, zawodowo nie uprawialem zadnego sportu.Dostalem skierowanie na rechabilitacje, wiec zobacze co bedzie dalej. Na razie powoli wracam do pracy po 6 tygodniach ( bez punkcji tyle mi sie wysiek goil).

Pozdrawiam wszystkich i Zycze szybkich wyleczen.

Poltomy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Objaw- nawracajace wylewy do kolana
PostNapisane: 7 cze 2012, o 16:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2012, o 16:55
Posty: 75
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Inne informacje: gdy się ma tylko młotek większość rzeczy wygląda jak gwoździe
witaj,

jaki kolor miał ten płyn wysiękowy?
czy ktoś kiedyś badał płyn na posiew?
możesz mieć gronkowca, on lubi sobie w takich warunkach mieszkać


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL