forum o naszych kolanach

Teraz jest 24 kwi 2024, o 12:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pomożecie?
PostNapisane: 20 lut 2012, o 23:43 
Offline

Dołączył(a): 20 lut 2012, o 23:32
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam, jestem tu nowa. Postanowiłam opisać mój problem, może Wy mi pomożecie ; )
Więc moja historia związana z kolanami już trochę trwa. Ale zacznę od początku.

W maju 2011r. na lekcji wfu miałam gimnastykę. Wszystko było ok, jednak po lekcji strasznie zaczęło boleć mnie lewe kolano. Chodziłam tak chyba ok. dwóch tygodni i poszłam do rodzinnego. On wypisał mi jakąś maść do smarowania i coś przeciwbólowego. Ból nie ustąpił więc pojechałam do ortopedy do szpitala. Lekarz pomachał mi nogą dwa razy, wypisał leki i kazał po tygodniu ich brania zrobić usg. Leki kosztowały ponad 100 zł i jak można się domyśleć - nic nie pomogły. Zrobiłam usg, nic nie wyszło. Podobno jakaś torbielka, ale następny lekarz ponownie zrobił usg i jej tam nie było.
Właśnie, poszłam do innego lekarza już prywatnie. Skierował mnie na lasery i pole magnetyczne, dał zwolnienie z wfu. Po rehabilitacji poszłam do niego. Kolano już mniej bolało, ale ból całkiem nie ustąpił.
Dał mi zestaw ćwiczeń na 6 tygodni, które miały pomóc. Oczywiście ćwiczenia robiłam w kratkę, ale na szczęście kolano prawie nie boli. Prawie - bo czasem czuję delikatny ból.

Po połowie roku wróciłam na wf i co? Ból w drugim kolanie! Od kilku dni boli mnie nad rzepką (tak jak wtedy). Nie mogę chodzić po schodach, kucnąć, boli jak wstaję, podnieść nogi do góry. Dzisiaj miałam dwie godziny wfu i boli jeszcze gorzej. To może być zbieg okoliczności? Czy to jest ze sobą powiązane? Jaka może być przyczyna?

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam ; )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomożecie?
PostNapisane: 3 mar 2012, o 00:26 
Offline

Dołączył(a): 18 gru 2011, o 10:24
Posty: 48
Lokalizacja: Leszno
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano skoczka
powiązane raczej nie sądzę, możliwe, że odciążając tamtą noge chorą przeciążyłaś tą nogę. Inna sprawa, że bardzo długo nie ćwiczyłaś, tamtą nogę rehabilitowałaś więc z założenia zdrową się pewnie nie przejmowałaś drugą nogą, być może nie rozciągnięta, zastana i wysiłek sprawił że coś się naderwało. Skoro przy takim samym bólu tamte ćwiczenia pomogły to zastosuj podobny zestaw ćwiczeń na te kolano, rozciągaj się dużo jak już minie ból, okładaj lodem, i popracuj nad wzmocnieniem tego co osłabione


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL