forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 14:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: dwa badania dwa wyniki
PostNapisane: 19 sty 2012, o 20:48 
Offline

Dołączył(a): 19 sty 2012, o 20:31
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: latelaryzacja rzepki, ACL st 1, łąkotka
Witam
Około miesiąc temu pojawił sie u mnie ból kolana po treningu koszykówki, bez obrzęków i urazu. Ból w okolicy zewnętrznej i z tyłu kolana. Nasilał sie po wysiłku fizycznym, nie było blokad kolana i niestabilności. Ból był szczególnie dokuczliwy przy schodzeniu ze schodów. Zrobiłam USG prywatnie u poleconego przez ortopede specjalistę Wynik to: lekka lateryzacja rzepki oraz uszkodzenie łąkotki bocznej poprzeczne rogu tylnego ( według lekarza niewielkie pękniecie). Po ok 3 tygodniach ( nie trenowałam, ćwiczyłam na siłowni głownie lekki rowerek ) zrobiłam rezonans. Dodam ze po wysiłku fizycznym zaczęłam odczuwać kłucie po wewnetrznej stronie kolana ( nie miałam żadnego urazu, strzyknieć niestabilności). Wynik rezonansu potwierdził lateryzacje rzepki 14mm i zacytuje : w paśmie więzadła krzyzowego przedniego centralne pasmo podwyższonego sygnału mogące wskazywać na cechy uszkodzenia 1 stopnia, struktury dołu podkolanowego poza torbielką Bakera 12 na 6 mm, łąkotki i cała reszta prawidłowe. Wizyte u ortopedy mam za tydzien. Chce wrócic do koszykówki, moje uszkodzenia zapewne wymagaja rehabilitacji. Lekarz podczas badania fizykalnego nie stwierdził uszkodzenia więzadła krzyżowego, potwierdził ze mam typowe cechy uszkodzenia łąkotki bocznej.
Proszę o interpretację wyników, wskazówki co zrobić z kolanem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dwa badania dwa wyniki
PostNapisane: 19 sty 2012, o 23:06 
Offline

Dołączył(a): 17 sty 2012, o 21:18
Posty: 45
Typ użytkownika: Profesjonalista
Inne informacje: e-mail: lukgr@esculap.pl
Polecam diagnostykę funkcjonalną u fizjoterapeuty lub osteopaty. Musimy obejrzeć kolano :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL