forum o naszych kolanach

Teraz jest 24 kwi 2024, o 13:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pomocy
PostNapisane: 28 sie 2011, o 17:21 
Offline

Dołączył(a): 28 sie 2011, o 17:13
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
witam, mam 18 lat i już długo mam problemy z kłopotami, zawsze były to bóle od mrozu albo zmian pogody, około 4lat temu odwiedziłem lekarza ale skończyło sie na prześwietleniu które rzekomo nic nie wykryło, teraz problem jest poważniejszy, słysze jak w kolanie mi charczy i sie trze rzepka, ponadto mam dziwne uczucie, jak by kolano sie nie trzymyło, samo sie ugina :/ przy różnych czynnościach mi coś w nim przeskakuje, ponowiłem wizyte u lekarza, czekam na wyniki prześwietlenia, jednak boje się, że lekarz znów to oleje i pożegna ze słowami "przykro mi, ale nie wiem co to jest, na prześwietleniu nic nie widać" i wyda recepte na jakąś maść,
a mnie niestety nie stać żeby latać prywatnie i inwestować w leczenie :(
i podstawowe pytanie, czy ktoś z was ma podobne problemy, ktoś wie co to za choroba?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pomocy
PostNapisane: 28 sie 2011, o 19:33 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
Wiesz, na odległość diagnozy nikt Ci nie postawi, ale mi to wygląda na niestabilność kolana i jakieś przyparcie/lateralizaję rzepki, dlatego tak Ci ona trzeszczy. Do tego możesz mieć już zmiany zwyrodnieniowe... Jak będziesz u lekarza koniecznie poproś o skierowanie na USG (RTG nie pokaże stanu tkanek miękkich), rehabilitacja (ćwiczenia) też będzie konieczna. Jesteś jeszcze młody, jak zadbasz o stawy to powinieneś jeszcze wrócić do formy. Musisz się jeszcze nastawić na walkę z lekarzami, bo trafić na tego dobrego, zwłaszcza z NFZ jest potwornie trudno.

--
Pozdrawiam,
Paweł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL