forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 18:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kolanka Kachy
PostNapisane: 22 lip 2009, o 23:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Lekarze, których uznałam za dobrych zawsze polecali mi, gdzie mam zrobić dane badanie. Można to uznać, za spisek, a ja sama uważałam, że to jest chore gdy lekarz z Caroliny kazał mi wyrzucić USG i zdjęcia z Wrocławia i powtórzyć wszystko. (Mało się nie popłakałam, gdy dowiedziałam się o cenach) Dopiero, gdy zobaczyłam efekt, zrozumiałam, że miał rację. Z tym, że Carolina - to taki trochę Rolls Roys. Troszkę jednak przerost formy i snobizmu nad treścią ;-) - a przy tym niejedyny dobry samochód na świecie...

I drugiego rezonansu nie robiłam już we Wrocławiu, zrobiłam go tam, gdzie polecił mi lekarz z Warszawy. Można powiedzieć, ze to chore, ale ja nie mam juz czasu na eksperymenty i myślę, że Ty też go nie masz, Kasiu. Wal więc do Warszawy, gdzie WIEM, że są specjaliści od tych spraw. Do rehabilitacji potrzebujesz REHABILITANTA - jestem tego pewna. I dobry lekarz poleca dobrego rehabilitanta, czego Twoi nie zrobili...

Do ortopedy (dr Chomicki-Bindas - współpracuje z Ortorehem, dr Luboiński współpracuje z Kliniką Ruchu) poczekasz trochę. Z rehabilitantami (szczegóły w dziale Gdzie się leczyć), umówisz się wcześniej (o ile nie są na wakacjach) i myślę, że będą w stanie zalecić Ci ćwiczenia, które bezpiecznie możesz robić. Powinnaś mieć porządny program rehabilitacyjny - z kontrolą postępów. Jestem niemal pewna, ze będzie on zawierał elementy opisane już na tym forum, ze szczególnym uwzględnieniem wzmacniania głowy przyśrodkowej i rozluźniania boku uda. Troszkę tylko wątpię aby zanikła Ci głowa boczna - zobaczymy...

Twój młody lekarz ma najwyraźniej dobre chęci i słyszał nawet o bocznym przyparciu rzepki, ale moim zdaniem to nie jest (jeszcze) najlepszy specjalista.

Zapisz się od razu na rezonans w centrum medycznym AVI w Warszawie, mają NFZ - tam się długo czeka, ale aparat mają na pewno b. dobry - wiem bo słyszałam zdziwienie niezależnego lekarza, który go oglądał...

Acha, z zaleceniami typu "nie zginać nogi" trzeba uważać - też to miałam i nabawiłam się poważnego ograniczenia ruchomości, które wcale nie łatwo było usunąć. Nie należy nogi przykurczać, ale nie unikać zginania za wszelką cenę (zwłaszcza, że nie wspominasz, że jest bolesne, pisałaś nawet że masz normę rozciągania mieśnia czworogłowego, czyli pełne zgięcie nogi aż do pośladka)... Acha i pamietaj, że pozycją odpoczynkową dla kolan jest leciutkie ugięcie (tak jakbyś trzymała nogi na wałku), pełny wyprost, czy przeprost wbrew pozorom nie są takie dobre. To żeby się po schodach nie uganiać to racja - zresztą sama zapewne to czujesz.

No dobra, tyle na odległość. Doradziłam, co mogłam... To jednak Ty kierujesz swoim leczeniem.
Ja teraz mogę tylko mocno trzymać kciuki :!: :!: :!:
Pozdrawiam serdecznie,

Ewa

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolanka Kachy
PostNapisane: 27 lip 2009, o 20:16 
Offline

Dołączył(a): 17 lip 2009, o 18:57
Posty: 12
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Rezonans magnetyczny mam ustalony na 4 września.
Czy mógłby mi ktoś podać kilka ćwiczeń na wzmocnienie m. czworogłowego ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolanka Kachy
PostNapisane: 1 sie 2009, o 15:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Właśnie dodałam zestaw bezpiecznych ćwiczeń dla bardziej chorych kolanek. Są tam specyficzne ćwiczenia na wzmocnienie czworogłowego, ale szczerze radzę Ci wykonanie całego programu, w szczególności ćwiczeń rozciągajacych (boczna strona uda!), jak również wzmacniających obręcz biodrową i mięśnie pośladkowe. Jestem pewna, że po tak długim czasie chorowania one również są w nieszczególnym stanie, a są kluczowe dla sprawnej pracy kolan.

Powodzenia!

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolanka Kachy
PostNapisane: 2 sie 2009, o 10:16 
Offline

Dołączył(a): 17 lip 2009, o 18:57
Posty: 12
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Dziękuję bardzo na pewno zacznę wykonywać te ćwiczenia :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL