forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 00:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prosze o pomoc!!!
PostNapisane: 10 kwi 2011, o 12:38 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 14:06
Posty: 165
Lokalizacja: woj.Ślaskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie-wyleczone
zwichniecia rzepe-wyleczone
chondromolacja
Cześć.

Na poczatku musze porzyznac ze sledze forum od dluzszego czasu ale nigdy nie odwazylem sie napisac o swoim przypadku.

Moj problem zaczął sie jak mialem ok.12 lat w szkole podstawowej przy kopaniu w pilke cos strzelilo mi w kolanie.Kolejny uraz mial miejsce rok pozniej,przy wizycie u tego samego lekarza stwierdzil on ze za szybko rosne i w miare czasu to samo przejdzie.Wiadomo jak to jest samo nic sie nie naprawia.Łacznie podobnych urazów mialem ok. po 3 na kazde kolano.W 2007 roku mialem robione rezonans na którym wyszlo ze mam wolny element kostny.Lekarz prowadzacy zbagatelizowal sprawe i złozyl mi gips.Od tego czasu w kolanie zauwazylem przeskakiwanie w kolanie.W ubiegłym roku bole w kolanach byly dosc mocne wiec zdecydowalem sie jechac do prywatnego lekarza podobno specjalisty od kolan.Lekarz zdiagnozowal chondromolacje w lewym kolanie.Przepisal mi Arthryl,Nimesill.Kuracja 3 miesieczna.Na kontroli powiedzialem mu o wolnym elemencie kostnym.Lekarz odrazu powiedzial artroskopia przy czym uswiadomil mnie ze artroskopia nie wyleczy mnie z chondromolacji,a strzelanie jest spowodowane chondromolacja.Artroskopie miałem 16.09.2010r.
Rozpoznanie: Uszkodzenie więzadłą krzyżowego przedniego stawu kolanowego.Chondromolacja II stopnia kłykci kości piszczelowej,udowej oraz III stopnia rzepki.Zespół fałdu podrzepkowego.
Leczenie operacyjne:
Usunieto przerośniety fałd przedni-przyśrodkowy i podrzepkowy.
Waporyzacja wiezadła krzyżowego przedniego.Biofurxym.
Po artroskopii lekarz zalecil mi branie Structum, ciagle glukozamine i znow Nimesill.
Musze przyznac ze po miesiacu po artroskopi bole minely , przeskakiwanie zostalo i moglem wrocic do pracy.
Okolo dwa tygodnie wstecz poszedłem pograc w kosza.Po rozgrzewce w trakcie zwyklego chodu cos strzelilo mi w kolanie.Uraz byl jakis dziwny zabolalo przez chwile.Postanowilem kucnac.Podczas kucania cos sie przemiescilo pod kolano.Odrazu zauwayzlem brak przeskakiwania w kolanie.Zaniepokojony poszedem do domu.Kolano spochlo.Na drugi dzien pojechalem do lekarza.Na pierwszy rzut oka lekarz wydawal sie kumaty.Jego diagnoza brzmiala skrecenie stawu.5 dni odpoczynku,czekamy az zniknie wysiek i bedziemy dzialac.Zrobilem tak jak lekarz mowil.Na nastepnej wizycie bolalo mnie lewe kolano,prawa kostka i lewe biodro.Powiedzialem o tym lekarzowi ale on zbagatelizowal to odpowiadajac mi,mi tez strzela biodro wiec nie szalejmy.L4 do 5.04 6 do pracy.Jak bysie cos dzialo prosze przyjechac.Dokadnie dzien przed zakonczeniem leczenia podczas kucania znow mi cos wyskoczlo kolo rzepki.Mogle tym ruszac.Jeszcze tego samego dnia pojechalem do lekarza prowadzacego.Lekarz na wstepie powiedzial mi PRACUJE OD 8 A PAN PRZJEZDZA O 16? NIE PRZYJME PANA!!!!!!SZOK Zalamany pojechalem do domu.Tego samego dnia z duzym bolem pojechalem do szpitala gdzie zrobiono mi zdjecie rtg na ktorzm wyszlo ze mam wolny element kostny do usuniecia.
I TERAZ MOJE PYTANIA!
1.Czy przy wczesniejszej artoskopi lekarz mogl nie zauwazyc tego wolnego elementu kostego?
2.Dlaczego zaczely mnie bolec kostki,biodro i kregoslup w odcinku szyjnym?

Czekam na odpowiedz
Zdesperowny kolanowiec!!!!

_________________
Na zachodzie ludzie napoczątku chodzą do fizjoterapeutów i dopiero gdy fizjoterapeuta rozłoży recę wybierają sie do ortopedów. Lekarze kilka lat uczą się jak operować , a fizjoterapeuci jak usprawniać po operacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prosze o pomoc!!!
PostNapisane: 10 kwi 2011, o 16:01 
Offline

Dołączył(a): 12 lis 2010, o 19:44
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam kolanowca :)

Widze, że sporo przeszedłeś...

Proponuje Ci zrezygnować z KUCANIA i KLĘCZENIA

Ortopeda powinien Ci powiedziec, że po artroskopii w przypadku chondromalacji powinno się unikać również biegania i skakania (wstrząsów).

Też mam problemy z kolanami, unikam biegania, skakania, klęczenia, kucania, jak trzeba to podbiegne.
Odnośnie bólu w innych stawach też miałem problem z kostką i biodrem, udałem się wtedy na badanie żeby wykluczyć BOLERIOZE, badanie nie wykazało tej choroby, u Reumatologa też byłem i też wykluczył reumatyzm. Prawdopodobnie spowodowane to było nadmiernymi cwiczeniami na kolana lub złym chodem. Teraz jest wmiare ok, wszystko przeszło.

Odnośnie kolan unikaj tego co CI pisałem i śmigaj do konkretnego ortopoedy od kolan i wracaj do zdrowia !

Pozdro !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prosze o pomoc!!!
PostNapisane: 10 kwi 2011, o 18:56 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 14:06
Posty: 165
Lokalizacja: woj.Ślaskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie-wyleczone
zwichniecia rzepe-wyleczone
chondromolacja
Dzieki za odpowiedz troche mnie to podbudowalo.Wogole lekarz ktory robil mi artroskopie nie powiedzial mi nic o tym ze nie moge biegac.po miesiacu powiedzial mi ze moge zaczac truchtac.Nic nie mowil mi o jakis cwiczeniach na czworoglowy.To podobno bardzo pomaga. Mozesz mi powiedziec ile wynosza koszty badania na borelioze bo pamietam ze jakies rok temu mialem kleszcza w szyji.

Czy ktos może mi odpowiedziec na pierwsze pytanie?

_________________
Na zachodzie ludzie napoczątku chodzą do fizjoterapeutów i dopiero gdy fizjoterapeuta rozłoży recę wybierają sie do ortopedów. Lekarze kilka lat uczą się jak operować , a fizjoterapeuci jak usprawniać po operacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prosze o pomoc!!!
PostNapisane: 10 kwi 2011, o 20:42 
Offline

Dołączył(a): 12 lis 2010, o 19:44
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Badanie na Bolerioze robiłem w niepublicznej przychodni zdrowia, koszt 50 zł, a wyniki po 7 dniach.
W szpitalu też masz możliwość.

Pozdro !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prosze o pomoc!!!
PostNapisane: 11 kwi 2011, o 07:43 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
hak napisał(a):
Czy ktos może mi odpowiedziec na pierwsze pytanie?


Hak - może być tak, że nie było tego wolnego elementu kostnego, że był on gdzieś przyrośnięty i ponownie doszło do jego uszkodzenia.

Tak jak większość z nas musisz zainwestować w porządną rehabilitację. Bez tego problemy będą istnieć nadal. Nawet najlepszy zabieg operacyjny nie zastąpi solidnej rehabilitacji. A wykonany sam sobie bez późniejszych ćwiczeń i tak nie przyniesie zamierzonych efektów.

Co do chondromalacji - ciężko określić jednoznacznie czego nie wolno robić. Zgadzam się z Jaskrem, że należy unikać sytuacji takich jak klęczenie czy kucanie, żeby ograniczyć obciążenie na powierzchnie stawowe. Ale ja mam stwierdzoną chondro a biegam - lekarz nie zabrania. Wiadomo, że wszystko w granicach rozsądku.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prosze o pomoc!!!
PostNapisane: 11 kwi 2011, o 08:46 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 14:06
Posty: 165
Lokalizacja: woj.Ślaskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie-wyleczone
zwichniecia rzepe-wyleczone
chondromolacja
Wszystko rozumiem wiem ze w tym wszystkim jest wiekszosc mojej winny.Nie moge zrozumiec jednego dlaczego zaden lekarz nie mowil mi o rehabilitacji po tych urazach!Teraz na własnej skorze przekonuje sie jak on jest wazna.We wtorek mam umowiona pierwsza wizyte u DOBREGO fizjoterapeuty z krakowa.Zobaczymy co mi powie.Jak on mi nie pomoze to juz nie wiem co robic.

Dzieki za odpowiedzi

_________________
Na zachodzie ludzie napoczątku chodzą do fizjoterapeutów i dopiero gdy fizjoterapeuta rozłoży recę wybierają sie do ortopedów. Lekarze kilka lat uczą się jak operować , a fizjoterapeuci jak usprawniać po operacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prosze o pomoc!!!
PostNapisane: 11 kwi 2011, o 09:41 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
hak napisał(a):
Wszystko rozumiem wiem ze w tym wszystkim jest wiekszosc mojej winny.Nie moge zrozumiec jednego dlaczego zaden lekarz nie mowil mi o rehabilitacji po tych urazach!


Bo niestety wielu lekarzy wciąż nie docenia rehabilitacji i fizjoterapeutów.

Choć u młodszego pokolenia lekarzy już częściej trafiają się tacy, co nie leczą tylko operacyjnie, ale właśnie zachowawczo. Przy chondromalacji z leczeniem bywa różnie, tak samo jak różne są objawy jest występowania.

Powodzenia zatem na wizycie u fizjoterapeuty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prosze o pomoc!!!
PostNapisane: 11 kwi 2011, o 16:45 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 14:06
Posty: 165
Lokalizacja: woj.Ślaskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie-wyleczone
zwichniecia rzepe-wyleczone
chondromolacja
Własnie wrociłem z badan na bolerioze.Wyniki za 4 dni.Dam znac jakie wyszly.

pozdrawiam

_________________
Na zachodzie ludzie napoczątku chodzą do fizjoterapeutów i dopiero gdy fizjoterapeuta rozłoży recę wybierają sie do ortopedów. Lekarze kilka lat uczą się jak operować , a fizjoterapeuci jak usprawniać po operacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prosze o pomoc!!!
PostNapisane: 11 kwi 2011, o 19:29 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
hak napisał(a):
Na nastepnej wizycie bolalo mnie lewe kolano,prawa kostka i lewe biodro.


Tak mi się jeszcze nasunęło. Skoro miałeś skręcone prawe kolano to podświadomie zapewne mniej je obciążałeś, stąd mogą być bóle w lewej nodze. A prawa kostka może Cię boleć od złego układania.

Nie chodzi mi teraz o bagatelizowanie jakiekolwiek, ale może szkopuł tkwi w złej biomechanice stawów? A na to poradzi fizjoterapeuta ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prosze o pomoc!!!
PostNapisane: 11 kwi 2011, o 19:54 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 14:06
Posty: 165
Lokalizacja: woj.Ślaskie
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie-wyleczone
zwichniecia rzepe-wyleczone
chondromolacja
Też tak myslalem ale wczoraj bylem bardzo zestresowany.Balem sie ze dzieje sie cos nie dobrego i skoncze na wozku.Dobrze ze czanre mysli odeszly.

Bardzo mnie podbudowaliscie.Dzieki wielkie

_________________
Na zachodzie ludzie napoczątku chodzą do fizjoterapeutów i dopiero gdy fizjoterapeuta rozłoży recę wybierają sie do ortopedów. Lekarze kilka lat uczą się jak operować , a fizjoterapeuci jak usprawniać po operacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL