forum o naszych kolanach

Teraz jest 16 kwi 2024, o 07:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Strzelanie w kolanach - od czego zaczac ?
PostNapisane: 3 sty 2011, o 14:50 
Offline

Dołączył(a): 3 sty 2011, o 14:33
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: strzelajace kolana
witam,
Od ponad roku nasila mi sie problem ze strzelajacymi kolanami. Od dawien dawna mialem tak, ze jak wstawalem to zaczynalem od jednorazowalego strzykniecia i po sprawie. Rok temu zaczolem jezdzic na rowerze ( praca-dom) i biegac ok 8km tygodniowo. Po okresie ok 4 misiecy strzelanie zaczelo sie coraz czesciej. Nadmienie, iz mam 40 lat i nidgy nie mialem problemow z kolanami. Zaczolem brac glukaminoze ( nie czulem roznicy), pic mleko 2% na sniadanie a nie 0%. Oczywiscie ograniczylem intensywny trening. od 3 miesiecy nie jezdze rowerem i zadko biegam. 2 miesiace temu kupilem Kolagen 4FLEX i zaczolem stosowac, ale teraz widze, ze nic nie daje a strzykanie jest prawie non stop.
aaaa naswietlam kolana lampa biopron
ok, a teraz do pytania :)
Czytajac forum mam wrazenie, ze problem moj nie skonczy sie na jednej lub dwoch wizytach u specjalisty. hmmm aby tylko trafic na dobrego to mniejszy problem.
od czego mam zaczoc?.

dziekuje za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Strzelanie w kolanach - od czego zaczac ?
PostNapisane: 3 sty 2011, o 15:39 
Offline

Dołączył(a): 1 gru 2010, o 10:35
Posty: 41
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: rozmiękanie chrząstki,osteofity międzykłykciowe stwierdzone w rtg, usg bez zmian...
Strzelanie stawów to nic strasznego (podkreślają to wszyscy lekarze, fizjoterapeuci itp, każdy staw można doprowadzić do strzelania, np. strzelajace palce u rąk, dzieci często się tak bawią...) jeśli tylko kolanka nie bolą to po prostu trzeba się cieszyć, radzę jednak je oszczędzać tak na wszelki wypadek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Strzelanie w kolanach - od czego zaczac ?
PostNapisane: 3 sty 2011, o 19:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Cześć,
Proponuję użyć funkcji "Szukaj" ze słówkiem - "strzelanie" - znajdziesz wcześniejsze posty na ten temat.

Ja jednak byłabym czujna. To prawda, że samo strzelanie nie jest jeszcze traktowane jako objaw chorobowy, ale jego przyczyny mogą być różne. To co u Ciebie daje do myślenia, to fakt, że nasiliło się po bieganiu. Ja sama pamiętam np. że zanim sprawność kolan zaczęła wyraźnie spadać pojawiły się w nich głośne trzaski, inną przyczyną może być nierównowaga mięśniowa i zapewne parę innych. U mnie różne "strzelania" pojawiały się parę razy i reakcja fachowców była zależna od kontekstu. Poza tym pytanie, co to u Ciebie jest "strzelanie" - dźwięk, przeskakiwanie, jedno i drugie?

Pokaż się po prostu dobremu lekarzowi. A także odwiedź rehabilitanta, najlepiej sportowego. Szczególnie, jeśli chcesz uprawiać sporty - warto pomyśleć o przygotowaniu kolan odpowiednimi ćwiczeniami, nawet jeśli ortopeda nie znajdzie większych problemów. Oby :-)!

Ps. Zmieniłam tytuł wątku, tak żeby informował jaki konkretnie jest problem.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Strzelanie w kolanach - od czego zaczac ?
PostNapisane: 3 sty 2011, o 22:17 
Offline

Dołączył(a): 3 sty 2011, o 14:33
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: strzelajace kolana
:)
Dzieki za rady.

Jezeli chodzi o moja dolegliwosc to sa to przy zginaniu pykanie, delikatny trzask.

Prosze doradzic mi ,jakie warto zrobic czy domagac sie u lekarza badan

pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Strzelanie w kolanach - od czego zaczac ?
PostNapisane: 4 sty 2011, o 21:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Warto chyba po prostu posłuchać lekarza, nie wiem, czy jest potrzeba domagania się badań, jeśli ich nie zaleci. Jeśli jednak wybierasz się na NFZ to jest duża szansa, że przy tego typu dolegliwościach zostaniesz odprawiony z kwitkiem. Badania to RTG, USG, rezonans, na 2 pierwsze masz szansę.
Próbować z NFZ możesz, podejścia są różne, ale ja bym uderzyła do dobrego ośrodka zajmującego się medycyną sportową (na NFZ raczej ciężko) i na początku po prostu posłuchała fachowców (ortopeda plus rehabilitant). Może jak againana, rozwieją Twoje obawy, może zalecą badania i rehabilitację. Trudno mi tutaj podać super receptę.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL