forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 23:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: chodropatia, czy na pewno?
PostNapisane: 24 gru 2010, o 14:46 
Offline

Dołączył(a): 24 gru 2010, o 14:44
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam. To mój pierwszy post na forum. Niestety zaczęły się u mnie od jakiegoś czasu pojawiać problemy z kolanami. Mam 24 lata i od roku uprawiam wyczynowo (zawody, dużo intensywnych treningów), ale w wydaniu amatorskim kolarstwo górskie. Wszystko było okej do pewnego dnia sierpnia. kiedy to podczas treningu odczułem dość duże „zmęczenie” kolan, po prostu mnie nie bolały tylko miałem odczucie strasznego zmęczenia :/. Postanowiłem odstawić rower na kilka dni, i po tych kilku dniach wsiadłem na rower i były to akurat zawody, wyścig był bardzo ciężki i jechało mi się świetnie, mój najlepszy start w sezonie pierwsza dziesiątka  niestety na kolejnym treningu znów pojawiło się to zmęczenie i już przestałem tak czeto jeździć. Wybrałem się z tym zmęczeniem kolan do lekarza który zapisał mnie na krioterapie i laser i dał skierowanie do ortopedy. Oczywiście jeździłem cały czas na rowerze tylko może już nie tak intensywnie jak w sezonie i po zmniejszeniu tej intensywności nie odczuwałem już zmęczenia kolan. Gdy wybrałem się do ortopedy ze skierowania (wizyta trwała 5 min) lekarz kazał mi się położyć wziął moje nogi poruszał nimi i stwierdził chondropatie stawu udowo rzepkowego :/ gdy go spytałem czy mogę uprawiać dalej kolarstwo powiedział że tak, do tego przypisał mi lekki: structum 500 i skierował na magnatronic i ultra dźwięki (zabiegi dopiero w lutym). Teraz trenuje w domu na trenażerze dwa razy w tygodniu po 1:15 lub 1:45 i jest okej, nogi kręcą się bez problemu, tylko po treningu czasami czuje takie ciepło w kolanach, ale jest to chwilowe :/. Moje pytanie co o tym sadzicie? Ten ortopeda wogle nie wzbudził żadnego zaufania we mnie, po prostu olewa na pacjenta. Nie wiem co za bardzo robić, jak na razie przygotowuje się powoli do przyszłego sezonu z nadzieja że będzie dobrze . Wspomnę że biegałem również niedawno i kolana mnie nie bolały tylko mięsień czworogłowy dość mocno odczuł to bieganie (zakwas).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chodropatia, czy na pewno?
PostNapisane: 24 gru 2010, o 17:00 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Tedzik ciężko powiedzieć czy u Ciebie istnieje chondropatia czy nie w takim stopniu żebyś odczuwał 'zmęczenie' kolan. Jedno jest pewne - każdy z nas ma chondromalację I stopnia w kolanach. Czy to może być powodem tego zmęczenia, trudno powiedzieć.

Podstawowymi objawami przy chondromalacji są: ból, zwiększenie ciepłoty kolan, obrzęki/wysięki w stawie, chrupanie, strzelanie. Ból pojawia się najczęściej przy dużych obciążeniach dla tych stawów tj. przy wchodzeniu/ schodzeniu po schodach, bieganiu, długim siedzeniu z nogami zgiętymi w kolanach ponad 90*, kucaniu, klękaniu.

Tylko że nie każdy będzie ten ból odczuwał jednako. Są tacy których bardzo boli podczas gdy ich chrząstka jest nieznacznie zniszczona, a także są tacy co boli ich dopiero kiedy chondromalację określa się na III/IV stopień. Zależy od organizmu.

Co możesz zrobić żeby się dowiedzieć mniej więcej czy to to, czy też nie to. Zmienić lekarza, to po pierwsze. Najlepiej niestety na prywatnego, który poświęci Ci odpowiednio dużo czasu na pierwszej wizycie. Jeśli znajdziesz takiego na NFZ to też dobrze, czasem się zdarzają ;) Po drugie wykonać USG kolan (prywatnie tylko, koszt w przedziale 100 - 300 zł). Po trzecie udać się do fizjoterapeuty na indywidualną terapię - tak żeby ktoś Ci porządnie obmacał to kolano, powyginał na wszystkie strony, zaobserwował jak chodzisz, ocenił napięcie mięśni, itd. ;)

Wszystko do zrobienia, musisz się tylko uzbroić w nieco cierpliwości. Powodzenia!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chodropatia, czy na pewno?
PostNapisane: 17 lis 2015, o 03:33 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2015, o 03:28
Posty: 1
Typ użytkownika: Sympatyk
Może ktoś na bieżąco się wypowiedzieć o skuteczności leczenia https://leki-opinie.pl/structum-kapsulki ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL