forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 01:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: leczyć prywatnie czy państwowo?
PostNapisane: 19 gru 2010, o 23:04 
Offline

Dołączył(a): 19 gru 2010, o 21:19
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam,
Po wrześniowym maratonie pojawiły się objawy jak w przypadku kolana biegacza. Po 2-3km. biegu pojawia się ból w prawym kolanie po zewnętrznej stronie . Jeśli nie przerwę biegu, ból robi się impulsywny i w pewnym momencie "ścina" mnie z nóg.

Okazyjnie rozmawiałem z dwoma ortopedami i obaj mówili, aby w przypadku kolan od razu lepiej nastawić się na rezonans. Koszt badania to ok. 450zł -
Nie stać mnie na to. Na razie mam świeże porównawcze RTG kolan oraz wrześniowe, komputerowe badanie kręgosłupa i stóp. Niestety w chwili obecnej nie jestem ubezpieczony i z tym wiąże się cały problem...

Proszę o wskazówki w następującej kwestii (w odniesieniu do mojej sytuacji):
1. Czy ma sens leczenie prywatne, jeśli stać mnie co najwyżej na USG kolana + wizytę u dobrego ortopedy?
2. Czy lepiej ubezpieczyć się (Co jest możliwe, ale może być problematyczne) i iść do państwowego i tam wyrobić sobie badania (może rezonans jak się uda) a później to co konieczne...
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: leczyć prywatnie czy państwowo?
PostNapisane: 20 gru 2010, o 09:31 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Witaj,
niestety z doświadczenia wiem, że lekarze raczej niechętnie kierują na badanie rezonansem (powód: bardzo wysoki koszt, który oni muszą współdzielić) jeśli nie widzą opcji żeby położyć Cię na stół...
USG - warto zrobić na początek. Dobre USG to takie w trakcie którego lekarz ortopeda/radiolog będzie poruszał Twoim kolanem żeby sprawdzić jak układają się tkanki w trakcie ruchu. Chodzi tu m.in o łękotki, jak również pośrednio o więzadła krzyżowe.. Czasem niektórzy opisują również tor rzepki ;) Możesz połączyć dwie rzeczy na raz - tzn. USG z wizytą, nawet lepiej wychodzi bo lekarz ortopeda od razu widzi co w kolanie piszczy i nie musisz przechodzić przez szum komunikacyjny między opisem USG a opinią innego lekarza.
Co do ubezpieczenia - cóż zawsze warto mieć, bo nigdy nie wiadomo co się wydarzy, a koszty leczenia w Polsce są dość wysokie... Inna sprawa że czasem u prywatnych lekarzy dostajemy więcej niż u państwowych ale to raczej wynika z ich podejścia i z ilości pacjentów których muszą przyjąć w ciągu określonej jednostki czasu.
Jeszcze co do ubezpieczenia to dowiedz się w NFZ ile kosztuje ich ubezpieczenie ;) Pomijam wszelkie zobowiązania wobec ZUSu ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: leczyć prywatnie czy państwowo?
PostNapisane: 3 sty 2011, o 11:35 
Offline

Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 21:32
Posty: 178
Lokalizacja: warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Pęknięta łąkotka przyśrodkowa w kolanie lewym, przerosnieta blona maziowa w obu kolanach, przyparcie rzepki w prawym kolanie. (Wyleczone)
Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów
Inne informacje: 3 dawki Synviscu
11.2010- artroskopia prawego stawu kolanowego (podcięcie troczków, wycięcie fałdu i shaving błony maziowej)
10.2012- artroskopia lewego stawu kolanowego (zszycie łąkotki przyśrodkowej, wycięcie fałdu błony maziowej)
Najlepiej jest znalezc lekarza ktory pracuje i prywatnie w znanwj klinice, z renoma i pracuje panstwowo ;) to jest opcja optymalna. Zamawiasz sobie pierwsza wizyte prywatnie, albo jak bedzie trzeba to i pierwsze dwie a jednoczesnie panstwowo na ktora sobie kawalek poczekasz wiec akurat wypadnie ktoras z kolei wizyta za ktora juz nie bdziesz placic a kolejne juz nie sa problemem ;) Jezeli chodzi o warszawe to moge polecic dr Zbiewskiego. Przyjmuje w enel-medzie i na solcu (+WSDZ na kopernika). B dobry specjalista. Operowal mnie 1,5 mies temu i wszystko idzie bez zadnych komplikacji. Mam tez duzo znajomych po operacjach u tego doktora i sa raczej pozytywne opinie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: leczyć prywatnie czy państwowo?
PostNapisane: 21 paź 2014, o 23:21 
Offline

Dołączył(a): 21 paź 2014, o 23:16
Posty: 1
Typ użytkownika: Sympatyk
Najlepiej po prostu oddać się w ręce dobrego lekarza, czyli iść do prywatnej kliniki, takiej jak Mokotowskie Centrum Medyczne, gdzie ortopeda sam będzie potrafił stwierdzić, jakie badania są potrzebne i jak trzeba postąpić. Niedawno Szpital św. Elżbiety na Mokotowie został generalnie odremontowany. Obecnie w jednym czasie placówka może przyjąć nawet 140 pacjentów, więc masz pewność, że pomoc nadejdzie szybko, a że pracują tu specjaliści, to będzie ona fachowa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL