forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 09:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ból wewnetrznej strony kolana + 'parząca skóra'
PostNapisane: 10 wrz 2010, o 15:53 
Offline

Dołączył(a): 10 wrz 2010, o 15:28
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból w lewym kolanie od strony wewnętrznej.
Witam. Czy może ktos miał podobny problem i wie o co tu chodzi?
2 m-ce temu pracowałem ciężko fizycznie i zacząłem odczuwać stopniowo przechodzący ból w stawie biodrowym przy podnoszeniu lewej nogi. Po tygodniu sporo chodziłem w wodzie na rejsie przy dość zimnej pogodzie i musiano mnie zabrać do domu z powodu ataku rwy kulszowej (1 raz w życiu)
Nie mogłem sie wyprostowac siedzieć, stać, lezec, bolało ciagle.
Po wizycie lekarza i zastosowaniu leków typowych dla rwy (zastrzyki i tabletki) powoli ból zaczął znikac i mogłem się wyprostować, ale nie chodzić. Ale odkryłem, ze moge jezdzić rowerem, więc troche jeżdziłem.
Wtedy zaczęło coraz mocniej boleć lewe kolano od strony wewnętrznej na wysokości rzepki. Do tego w tym miejscu skóra jest jakby lekko 'nie moja' i niezwykle wrażliwa na dotyk. 'Pali' przy kazdym dotknięciu, rownież spodniami.
Ortopeda stwierdził przeziębienie stawu i zrobił zastrzyk z Diprophosu. Ból miał przejśc ale nie przeszedł w najmniejszym stopniu.
Obecnie mam wiec problem ze stawem biodrowym, który boli gdy przejde ponad 20m i ciagły ból kolana + problem ze skórą w tym miejscu. O co tu może chodzić? Coś z dyskiem? Nie było jakiegos momentu gdy nagle poczułem ból w kręgosłupie i w ogóle kręgosłup mnie nie boli. Ból się zaczął po długim chodzeniu w zimnej wodzie.
Za 4 dni mam termin 2 zastrzyku Diprophosu i postanowiłem ze nie zgodze sie na to.
Z góry dziekuje za pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ból wewnetrznej strony kolana + 'parząca skóra'
PostNapisane: 11 wrz 2010, o 21:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Cześć Jarker,

Ja też miewam taką "przeczulicę" i parzenie skóry, chociaż w niezbyt dużym stopniu - nie pytałam o to lekarza, ale interpretuję jako konsekwencję stanu zapalnego i różnych problemów w kolanie. Radziłabym Twoją historię opowiedzieć innemu, nieprzypadkowemu a dobremu fachowcowi. A jeśli koniecznie chcesz użyć internetu to lepiej chyba na rehabilitacja.pl (fachowcy od rehabilitacji). Ostrożność z Diprophosem wskazana - ciągle są lekarze, którzy nadużywają sterydów.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL