forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 01:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: kolano - moje historie
PostNapisane: 2 wrz 2010, o 18:29 
Offline

Dołączył(a): 2 wrz 2010, o 18:24
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
witam
opisywałem już swój problem na forum: rehabilitacja.pl , trafiłem na to forum...
być może jakiś lekarz, rehabilitant, czy po prostu ktoś inny trafi do tego tematu i będzie umiał mi jakoś pomóc. za wszystkie odpowiedzi dziękuję.
w skrócie:
zerwanie acl + uszkodzenie łąkotek - uraz sportowy 05.2008
zabiegi:
-acl metodą rigid-fix - 10.2008 - rekonstrukcja + usunięcie części łąkotki bocznej
-uszkodzenie części łąkotki przyśrodkowej - 02.2010. - artroskopia (po tym zabiegu kolano wg lekarza "będzie jak nowe", niestety jak okazało się nie jest a stan jest podobny jak i przed operacją)

W dalszym ciągu mam spore problemy z kolanem (dość duża niestabilność, przeskakiwanie, chrupnięcia, częste bóle, "wewnętrzne" puchnięcie, wyczuwalność "guza" pod kolanem).
Posiadam aktualne wyniki badania usg i rezonansu:
Badanie USG: http://i35.tinypic.com/2lb1g8k.jpg
Badanie Rezonansem Magnetycznym: http://i37.tinypic.com/iyn2fs.jpg
Z racji tego, że tyle to trwa i od ponad 2 lat (uraz w maju 2008 ) mam problemy z tym kolanem chciałbym zakończyć leczenie gdzie indziej, gdzie będę miał pewność, że zostało wszystko dobrze zrobione (tutaj wszystko wskazuje, że nie zostało).
Jestem świeżo po wizycie u jednego z dobrych specjalistów, po konsultacji z nim uzyskałem informacje, że acl jest na tyle luźne, że nie mam szans tego poprawić żadnymi ćwiczeniami. Potrzebny będzie kolejny zabieg: albo możliwe będzie napięcie tego więzadła, albo potrzebna będzie nowa rekonstrukcja i wtedy przeszczep z drugiej nogi. Wyraziłem chęć kontynuowania leczenia u tego lekarza, ale niestety w tych ośrodkach których dr pracuje rekonstrukcje acl są wykonywane inną metodą niż rigid-fix i powiedział, że nie będzie technicznej możliwości zabiegu u niego, ponieważ do każdej metody używany jest inny sprzęt.
może ktoś będzie umiał mi jakoś pomóc, doradzić. wszystko niestety trwa już ponad 2 lata i w dalszym ciągu jest z kolanem źle... już nawet nie myślę o jakimś poważnym uprawianiu sportu (choć oczywiście bardzo bym chciał ), ale o spokojnym chodzeniu i wykonywaniu codziennych rzeczy, bez uczucia w niemal każdym kroku jakiegoś dyskomfortu w stawie kolanowym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kolano - moje historie
PostNapisane: 2 wrz 2010, o 23:01 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 22:50
Posty: 91
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Moze warto byloby to skonsultowac z kolejnym ortopeda? Ja jestem po rekonstrukcji w 2008 i kolano trzyma bardzo dobrze, takze moge Ci np polecic mojego lekarza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kolano - moje historie
PostNapisane: 3 wrz 2010, o 17:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010, o 21:51
Posty: 40
Lokalizacja: Puck nad wodą
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromalacja
Napisz w ogóle skąd jesteś bo jak z 3city to mogę polecić Ci dobrych specjalistów. A tak to wal do działu o lekarzach wystarczy luknąć na dane województwo. Aneeke ma rację lepiej wybierz się do jakiegoś innego dobrego ortopedy aby mieć porównanie.

_________________
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada, ale na tym, że potrafi się podnosić...."
"Wiedzieć, że się wie, co się wie i wiedzieć, że się nie wie, czego się nie wie - oto prawdziwa wiedza..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kolano - moje historie
PostNapisane: 7 wrz 2010, o 18:14 
Offline

Dołączył(a): 2 wrz 2010, o 18:24
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
napisalem na pw.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL