forum o naszych kolanach

Teraz jest 18 kwi 2024, o 07:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: kolanko Ani
PostNapisane: 11 cze 2010, o 15:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2010, o 12:14
Posty: 2
Lokalizacja: śląsk
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Rozpoznanie:laesio menisci medialis genus sin(CA)
uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej kolana lewego
chondromalatio condyli med.femoris sin II/III focalis.
rozmiękanie chrząstki kłykcia przyśrodkowego kości udowej lewej ogniskowe (stopien 2/3 w skali 5 stopniowej)
hypertrophia synoviale
przerost maziówki
Witam!,mam na imie Ania mam 30 lat i jestem po dwch artroskopiach kolana lewego...pierwsza 13 lat temu,poniewaz wyskakiwala mi rzepka..tutaj opis z wypisu

Rozpoznanie:luxatio recidivans patellae sinistrae.hypoplasia condyli lateralis femoris sinistri.
- zwichnięcie rzepki nawykowe. niedorozwój kłykcia bocznego kości udowej lewej
zastosowano leczenie:arthroscopia genus sinistri.lateral relase.plicatio retinaculi medialis et reinsertio.vastus medialis.rehabilitatio post operationen
- wziernikowanie kolana lewego. boczne uwolnienie. sfałdowanie troczka przyśrodkowego i odwrócenie. wyczyszczenie przyśrodkowe. rehabilitacja pooperacyjna.

teraz po 13 latach spokoju,nic mnie nie bolało,nawet na rolkach jeździłam,poza tym ze kolano bylo wieksze niz to zdrowe nie mialam dolegliwosci..do dnia 26 marca gdzie w pracy przyklęknełam do sejfu i cos mi w tym kolanie strzeliło,kolano zaczeło puchnąć i ból był okropny,pojechałam na ostry dyżur i tam mi robili punkcje poniewaz zebrał sie płyn..i dostalam skierowanie do ortopedy,który leczył mnie zabiegami z fonoforezy x 10..lecz niestety ból nie przechodził,nie mogłam nastąpic na tą noge.
Lekarz skierował mnie na artroskopie która miałam 18 maj oto wypis..

Rozpoznanie:laesio menisci medialis genus sin(CA)
uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej kolana lewego
chondromalatio condyli med.femoris sin II/III focalis.
rozmiękanie chrząstki kłykcia przyśrodkowego kości udowej lewej ogniskowe (stopien 2/3 w skali 5 stopniowej)
hypertrophia synoviale
przerost maziówki

po szpitalu bylam w nim 3 dni kazali mi cwiczyc i napinac miesien..tak tez robiłam,gdzie jak sie okazało pozniej to był bład bo znowu mi sie zebrał płyn ...w sumie to sama krew...miałam punkcje i lekarz kazal mi tylko napinac miesien a nie przeciążac nogi..tak też robie..ale juz gdzies jakies 3 razy miałam takie dziwne sytuacje poniewaz,nastepując na noge kolano wygina mi sie do tyłu..okropne uczucie..i nie wiem co to moze być,jestem w trakcie przyjmowania zastrzyków syplasyn..1 na tydzien w sumie 5 szt,wziełam juz 2 a noga znowu zaczyna sie ciepła robic..i ciągle czuje ból,nie jest jakis extra mocny ,ale wieczorami to juz musze brac zaldiar zeby mi pomogło

martwie sie tym wyginaniem kolana ,co to moze byc?? bo wczesniej tak nie miałam..

obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim od 1 kwietnia..i zobaczymy co bedzie dalej

pozdrawiam wszystki chore kolanka i czekam na jakąś odpowiedz ;)

_________________

_________________
Anulka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL