forum o naszych kolanach

Teraz jest 20 kwi 2024, o 18:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: resekcja fałdu maziowego
PostNapisane: 9 cze 2010, o 22:11 
Offline

Dołączył(a): 9 cze 2010, o 21:57
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: 5 tygodni po artroskopii kolana lewego. resekcja fałdu maziówkowego. boli okropnie, nadal napuchnięte, wczoraj znowu punkcja i ściąganie wysięku...
Witajcie!
Poradźcie proszę...
5 tygodni temu artroskopia kolana lewego ( na skierowaniu- guz pod kolanem; w szpitalu guza nie znaleziono, ale jak boli trza ciąć...).
Po artroskopii dowiedziałam się,że był przerost fałdu maziówkowego i go usunięto. na drugi dzień wyszłam ze szpitala ( nie wolno za długo trzymać pacjenta w szpitalu...i zasłabłam w poczekalni ).
ale... problem mam taki,że kolano do dzisiaj boli okropnie. cała noga narywa. opuchnięte jest dużo mniej ale nadal opuchnięte. wczoraj byłam na wizycie kontrolnej, zrobiono mi pukncje i strzykawę płynu wyciągnieto znowu.
poratujcie proszę bo mam wrażenie,że zepsuli mi kolano ale przecież nikt tego głośno nie powie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: resekcja fałdu maziowego
PostNapisane: 10 cze 2010, o 21:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Czesc aga,

mialam jakis czas temu artroskopie obejmujaca m.in. resekcje faldu blony maziowej. Ortopeda powiedzial mi, ze obrzek moze utrzymywac sie do 6 tygodni. Taka wiec jest chyba teoria - praktyka w moim przypadku jest zupelnie inna. Mialam tez punkcję (2 tyg. po zabiegu) i miałam wrażenie, że ona nic nie dała (ból i obrzęk jeszcze długi czas się nie zmieniał), ale jednak poźniej lekarze nie stwierdzali wysięku (choć ostrzegano mnie, że wysięki lubią wracać i trzeba powtarzać punkcje). Po jakichś 5 tygodniach obrzęk zaczął się rzeczywiście zmniejszać, ale nie opuścił mnie do dzisiaj (4 mies. po zabiegu).

Rowniez obawiam sie o swoje kolano i również cierpiałam na mocno wymijające informacje odnosnie jego stanu :roll: .
Spróbuj odczekać trochę (może tydzień, dwa po punkcji?). Tutaj (viewtopic.php?f=56&t=232) możesz znaleźć parę rad, np. chłodzenie, noga do góry, różne środki przeciwobrzękowe. Ale jednej prostej i skutecznej chyba nie ma.

Gdy nic się nie zmieni, to chyba nie ma innej rady jak dalej meczyć lekarzy.
No i nie rozważajmy najgorszych wariantów. Nie z takich opresji ludzie wychodzili ;-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: resekcja fałdu maziowego
PostNapisane: 10 cze 2010, o 23:30 
Offline

Dołączył(a): 9 cze 2010, o 21:57
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: 5 tygodni po artroskopii kolana lewego. resekcja fałdu maziówkowego. boli okropnie, nadal napuchnięte, wczoraj znowu punkcja i ściąganie wysięku...
dzięki Ewa Max-Kolanko!
naprawdę mnie uspokoiłaś. tu w moim środowisku wszyscy się dziwią,że to trwa tyle czasu. kolega tydzień po artroskopii biegał a poza tym nasłuchałam się od różnych ludzi,że przy punkcji nie powinno się ściagać płunu strzykawką- tylko wbić igłę i uciskać. to co samo wycieknie to Twoje. na chama nie wolno ściagac. i to chyba ma sens. bo zawsze po punkcji ze ściąganiem strzykawą kolano bardziej puchnie i bardziej boli.
martwi mnie to,że ból kolana jest silniejszy po zabiegu niz przed. czasem narywa tak,że boli od biodra po palce stopy. i jak tu wrócić do pracy?
pozdrawiam serdecznie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: resekcja fałdu maziowego
PostNapisane: 12 cze 2010, o 09:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Agazet, czas dochodzenia do siebie po artroskopii bardzo zależy od tego, co było robione, więc nie ma się co sugerować kolegą.
Nie wiem dokładnie ile to powinno trwać po samej resekcji fałdu - podałam raczej górną granicę, bo ja oprócz resekcji miałam robione również i inne rzeczy. Punkcję miałam robioną tylko z nakłuciem strzykawką, a więc chyba tym lepszym sposobem i nie miałam takich efektów jak Ty po tym zabiegu. Po prostu nie odczułam żadnej poprawy.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL