forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 09:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Gdyby kózka nie skakała... pytania
PostNapisane: 12 kwi 2010, o 16:37 
Offline

Dołączył(a): 27 sty 2010, o 20:46
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: zignorowana chondromalacja stwierdzona przez ignoranta
to by nie zerwała więzadeł (z niczym mi się cholera więzadła nie rymują -> mini konkurs bez nagrody :P).
Wstęp: pisałem wcześniej, że mam podejrzenie chondromalacji stawów kolanowych, ale znalazłem innego ortopedę w Krakowie, którego wszystkim serdecznie polecam: Bartłomiej Kita lekarz AWF - super człowiek. Stwierdził, że mam za wysoko rzepki w jednym i drugi kolanie i one uderzają o chrząstkę i jest niefajnie: kazał ćwiczyć (wytłumaczył co i jak), przepisał medykamenty i powiedział, że będzie lepiej. No więc ćwiczyłem...
Ale przestałem, bo na nartach zerwałem więzadło w prawym kolanie (jestem aktualnie w trakcie diagnostyki (mam umówione MRI za dwa tyg. przyp. autora)). Pierwszy pytanie: Gips mam na nodze już dwa tygodnie i szlag mnie trafia - mogę sobie go zdjąć? Bo mi lekarz powiedział, że mogę ale mam sobie wsadzić w stabilizator. Problem polega na tym, że ja nie mam stabilizatora, w którym można ustawić sobie blokadę (kąt) tylko taki zwykły z dwoma szynami po boku. Co więcej mam jeszcze wodę w tym kolanie (pomimo wcześniejszego upuszczania znowu naszła). To nie jest jakiś problem?
Drugie pytanko: Nie chcę zaniku mięśni w nodze, która i tak już zmizerniała co ćwiczyć i jak?

Pozdrawiam serdecznie
Bartek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdyby kózka nie skakała... pytania
PostNapisane: 12 kwi 2010, o 19:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 07:07
Posty: 181
Lokalizacja: Łódź
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: 17.04.07r- artroskopia kolana prawego- chondromalacja
11.06.08r.- artroskopia kolana lewego- chondromalacja
06.11.09r.- przeciecie troczkow rzepki lewej na otwarto - podwichniecie rzepki
21.01.10r.- przeciecie troczkow rzepki prawej na otwarto - podwichniecie rzepki
27.01.11r.- artroskopia kolana lewego- Przerosniety fald blony maziowej
Co do ćwiczeń, skoro masz nogę w gipsie to myślę że chyba możesz robić ćwiczenia izometryczne, tylko czy one są na pewno bezpieczna jak ma się wysoko ustawioną rzepkę? Najlepiej jakby się wypowiedziała tutaj Mon. Ale myślę że na pewno nie zaszkodzi udać się do fizjoterapeuty. A co do zdjęcia gipsu, ja osobiście bym nie zdejmowała go sama. Udałabym się do ortopedy żeby sam zdjął ten gips i może zrobił punkcję skoro masz płyn, no i może wypisze receptę na ortezę, chyba że pozwoli Ci chodzić bez lub w tej co masz.

viewtopic.php?f=3&t=228

Ćwiczenia izometryczne jakie mi ortopeda zalecił są umieszczone w tym temacie również swoje ćwiczenia dodała Ewa.

_________________
"(...) tego co nam zapisane nie da zmienić się
widzisz tylko jedną z dróg, jedną chwytasz nić
dobrze wiem, że już tak miało być (...)"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL