forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 16:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ból w kolanie, proszę o pomoc
PostNapisane: 19 kwi 2017, o 23:09 
Offline

Dołączył(a): 19 kwi 2017, o 23:04
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból kolana.
Witam, mam 15 lat, mój problem z kolanem pojawił się około 3 miesięcy temu, lecz dopiero niedawno powiedziałem o tym rodzicom i jestem umówiony na wizytę u ortopedy. Przechodząc do problemu to kolano bez żadnej przyczyny po wysiłku fizycznym z każdym dniem zaczynało coraz bardziej boleć, są dni w których nie boli wcale natomiast zdarza się tak że bez żadnego wysiłku zaczyna boleć i z czasem przechodzi. Ból występuje w miejscu mniej więcej z przodu kolana od połowy w dół tak z 3-5 centymetró. Jakiej mam się obawiać diagnozy? Co o tym myślicie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ból w kolanie, proszę o pomoc
PostNapisane: 20 kwi 2017, o 06:06 
Offline

Dołączył(a): 8 maja 2016, o 20:21
Posty: 22
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Wysokie ustawienie rzepki, boczne przyparcie i chondromalacja
Witam, może to być na prawdę wiele rzeczy np. konflikt rzepkowo udowy. Niech dobry ortopeda zobaczy kolano.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ból w kolanie, proszę o pomoc
PostNapisane: 28 cze 2017, o 19:26 
Offline

Dołączył(a): 27 cze 2017, o 14:40
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Ulgę przyniesie okład z chrzanu, który działa przeciwzapalnie. Należy utrzeć drobno świeży chrzan, przyłożyć go do kolana i przykryć ręcznikiem na około 10 minut. ... Polecam też żywokost np. suchy żywokost 50 g i alkohol, zalewa się nim zywokost i odstawia na 10 dni, co dziennie mieszać i po 10 dniach przecedzić, smarować robić okłady az do ustąpienia bólu. Polecam tez stosowac pijawki lekarskie na tego rodzaju dolegliwość. Okłady z kapusty stosuje się w przypadku zmian zwyrodnieniowych i bóle kolan.

_________________
prowadzenie kadr Pruszków


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ból w kolanie, proszę o pomoc
PostNapisane: 6 lip 2017, o 11:11 
Offline

Dołączył(a): 14 cze 2017, o 12:00
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: zmiany w więzadle rzepki po gwoździowaniu środszpikowym piszczeli
Objawy, które opisujesz (ból z przodu kolana, poniżej rzepki) mogą wskazywać na chorobę osgooda-schlattera, która dotyka nastolatków, zwłaszcza tych uprawiających sport. Jest to niefajna dolegliwość, ale odpowiednie postępowanie i opieka lekarza pozwalają na spokojne doczekanie jej końca, bo to choroba związana z dojrzewaniem i wzrostem organizmu.

Bardzo dobrze, że idziesz do ortopedy, który obejrzy i zdiagnozuje. Nie ma co się martwić na zapas. Równie dobrze mogą to być przejściowe bóle wzrostowe.

Powodzenia, trzymam kciuki! :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ból w kolanie, proszę o pomoc
PostNapisane: 11 lut 2020, o 17:32 
Offline

Dołączył(a): 11 lut 2020, o 17:28
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Przeskakująca rzepka
dandurina napisał(a):
Ulgę przyniesie okład z chrzanu, który działa przeciwzapalnie. Należy utrzeć drobno świeży chrzan, przyłożyć go do kolana i przykryć ręcznikiem na około 10 minut. ... Polecam też żywokost np. suchy żywokost 50 g i alkohol, zalewa się nim żywokost i odstawia na 10 dni, co dziennie mieszać i po 10 dniach przecedzić, smarować robić okłady aż do ustąpienia bólu. Polecam tez stosować pijawki lekarskie na tego rodzaju dolegliwość. Okłady z kapusty stosuje się w przypadku zmian zwyrodnieniowych i bóle kolan.


Rzeczywiście żywokost może być bardzo pomocny. Posiada on wiele właściwości, które mogą pomóc na bolące kolana. Można go łatwo wykorzystać samodzielnie w różnych domowych zabiegach. Dużo informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://www.exitdoor.pl/styl-zycia/zywokost-zastosowanie-srodki-zaradcze/

Warto jednak pamiętać, że żywokostu nie można stosować zbyt długo. Zawiera on składniki, które mogą szkodzić wątrobie. Nawet jak jest stosowany zewnętrznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL