forum o naszych kolanach

Teraz jest 23 kwi 2024, o 22:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kacha - pytanie o diagnozę
PostNapisane: 26 mar 2010, o 23:06 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 22:55
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Była: chondromalacja
obecnie: coś bez diagnozy :(
Witam, ja się was chciałam poradzić...
Od kilku miesiecy czuję ból prawego kolana. Boli mnie podczas dłuższego biegania,wyskakiwania w górę,wchodzenia po schodać. Kiedy podskakuje czuję jakby mi coś w okolicach kolana ciągnęło sie w dół. Po kilku wyskokach nie mam już siły na kolejne wybicia, noga robi mi sie bardziej wiotka w kolanie. Ból objawia się też podczas klękania w kościele, czuję ciagnięcie po bokach kolana, kiedy wstaję nogi mi się prawie uginaja , nie mogę swobodnie stać bo kolano staje sie jakby momentami niewładne, bez siły. Kiedy prostuję nogę[jakby przeginam ją w tył] to ból sie strasznie nasila,czuję ból szczególnie po lewej stronie kolana. Towarzyszy mi on też przy wyproście nogi, najsilniejszy kiedy trzymam nogę pod sobą i później ją wyjmuję. Co to może być ?? Pomocy...
Jestem młodą osoba i strasznie mi zalezy aby móc uprawiać sport. Po świętach mam zamiar wybrac sie na usg. Ktos mi powiedział,że to moze być naderwanie ściegien, to prawda? Co z tym się wiąze?
Przez długi czas towarzyszyła mi chondromalacja co również utrudniało moje życie sportowe,jednak ból który teraz mi towarzyszy jest inny. Dodam,ze kiedy chondromalacja przestała dawać o sobie znać to kilka miesiecy po tym zderzyłam sie z koleżanką na wf kolanem, nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ na diagnozę. Prosze o pomoc. :(
:idea:

jeśli cos zrobiłam nie tak z postem to sory, jestem nowa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kacha - pytanie o diagnozę
PostNapisane: 28 mar 2010, o 23:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Witaj Kacho :-)

Wszystko zrobiłaś tak jak trzeba, ja tylko wydzieliłam Twój post, aby Twoje kolanka miały swój wątek :-).

Pozdrawiam,

Ewa

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kacha - pytanie o diagnozę
PostNapisane: 28 mar 2010, o 23:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 mar 2010, o 23:55
Posty: 46
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: artroskopia kolana prawego, resekcja fałdu przyśrodkowego i przerośniętego ciała Hoffy
Cześć Kacho,
u mnie objawy były podobne, z tym że ból był nieznośny podczas schodzenia ze schodów, a w stanach krytycznych podaczas wchodzenia i schodzenia, czasami podaczas spoczynku. Kiedy siadałam na chorej zgiętej nodze też mnie szlag trafiał przy prostowaniu. Ból pojawiał się po wewnętrznej stronie kolana. Do czasu artroskopii uznawano to za chondromalację rzepki. W wypisie szpitalnym mam jednak: resekcja fałdu przyśrodkowego i przerośniętego ciała Hoffy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kacha - pytanie o diagnozę
PostNapisane: 30 mar 2010, o 23:22 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 22:55
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Była: chondromalacja
obecnie: coś bez diagnozy :(
No więc u mnie kilkanaście miesiecy temu też stwierdzono ową chondromalacje. Jednak po ćwiczeniach i braniu leków ból minął. Więc też sądze,ze to coś innego.
Mnie kolano również boli przy schodzeniu ze schodów,szczególnie przy wyproście nogi, zdarza się też dość często, ze przy wchodzeniu. Nie wiem już co robić, dziś miałam zawody i kolano dawało o sobie znać. Było takie jakby bez siły, oczywiście starałam sie zaradzać owijaniem go i smarowaniem maśćmi, nie obyło się bez tabletki przeciwbólowej, ale na wiele to się nie zdało. Obecnie jestem an etapie szukania prywatnego USG w okoliach Łodzi.

Możesz mi cos bliżej powiedzieć o tej resekcji fałdu przyśrodkowego i przerośniętego ciała Hoffy ? Coś na to da się zaradzić ? Co robiłaś kiedy już to stwierdzili ? Można przy tym ćwiczyć? Wykryje mi to USG ?
---
dziękuje Ewo ; )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kacha - pytanie o diagnozę
PostNapisane: 30 mar 2010, o 23:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 mar 2010, o 23:55
Posty: 46
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: artroskopia kolana prawego, resekcja fałdu przyśrodkowego i przerośniętego ciała Hoffy
Droga Kacho :)
Ja jestem dopiero miesiąc po artroskopii i tak naparwdę dopiero podczas tego zabiegu lekarz odkrył u mnie to schorzenie, a ja dowiedziałam się o tym odbierając wypis. Z tego co wyczytałam w artykule http://www.carolina.com.pl/pacjent/252- ... laris.html USG przy tej chorobie nic nie daje i faktycznie nie było u mnie o tym mowy.
Jeśli chodzi o schodzenie po schodach to mnie najmocniej bolało w momencie zbiegu max. punktu zgięcia i momentu zaczynania prostowania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kacha - pytanie o diagnozę
PostNapisane: 1 kwi 2010, o 00:04 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 22:55
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Była: chondromalacja
obecnie: coś bez diagnozy :(
Ok, dziękuję bardzo.Chociaż myślę,ze mam coś innego. Doszłam do wniosku,ze to coś z więzadłami stawu kolanowgo. Poszukałam po necie i znalazłam stronę, na której opisują, że do zerwania lub nadciągnięcia dochodzi często przy kontakcie z innym zawodnikiem, a ja właśnie zderzyłam się kolanem z kumpelą. Ogólnie nie wygląda to za ciekawie,piszą dużo o przerwie w sporcie, a tego bym nie chciała :( Myślicie, że mogę się wstrzymać troche z pójściem do lekarza? Potrzebuje ok 2miesięcy, bo zaczynaja mi się najbardziej intensywne treningi i ważne zawody. Można to zbagatelizować, nie naprawi sie to samo jakoś? :|


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kacha - pytanie o diagnozę
PostNapisane: 4 kwi 2010, o 19:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 07:07
Posty: 181
Lokalizacja: Łódź
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: 17.04.07r- artroskopia kolana prawego- chondromalacja
11.06.08r.- artroskopia kolana lewego- chondromalacja
06.11.09r.- przeciecie troczkow rzepki lewej na otwarto - podwichniecie rzepki
21.01.10r.- przeciecie troczkow rzepki prawej na otwarto - podwichniecie rzepki
27.01.11r.- artroskopia kolana lewego- Przerosniety fald blony maziowej
Cześć Kacha :) (moja imienniczko :) )
Objawy masz bardzo podobne do tych co większość z nas ma. Na pewno masz rację żeby pójść na jakieś dodatkowe badania (usg). Czy możesz napisać skąd jesteś dokładniej to może polecę Ci jakieś miejsce gdzie możesz się zgłosić bo jestem z Łodzi i też trochę przeszłam. Samo na pewno się nie naprawi, a może się tylko pogorszyć. Do lekarza powinnaś iść jak najszybciej. Nie wiadomo jeszcze co Ci jest, może tak być że lekarz wcale Ci nie zabroni treningów. Trzeba być dobrej myśli :P
Jeszcze pytanie, co trenujesz?

_________________
"(...) tego co nam zapisane nie da zmienić się
widzisz tylko jedną z dróg, jedną chwytasz nić
dobrze wiem, że już tak miało być (...)"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kacha - pytanie o diagnozę
PostNapisane: 4 kwi 2010, o 23:19 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 22:55
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Była: chondromalacja
obecnie: coś bez diagnozy :(
No witam, widzę Kasie popularne na forach kolanowych :D
Dokładniej z Koluszek, ale to żaden problem dojechać do Łodzi. No więc czekam na sugestie.;) Osobiście myślałam o dr.Domżalskim. Byłam juz u niego z chondromalacją. Diagnoza chyba ok, tylko że wyszłam troche zaskoczona, bo czas który mi poświecił był mega krótki, po prywatnych wizytach oczekuje się jednak więcej. Zależy mi na tym zeby lekarz pracował tez publicznie dla nfz, tak w razie czego, zeby można było jakieś dofinansowanie na stabilizator czy coś w tym stylu.
Trenuje... wszystkiego po trochu powiedzmy. Z koleżanką zderzyłam się grając w ręczną, ale teraz zaczyna mi się nożna. W prawdzie ból jest największy własnie przy gale, ale czego sie nie robi..
Dobrze bede dobrej myśli. Po prostu sie troche przestraszyłam jak czytałam o tych dolegliwościach. Gościu, który nas trenuje chce żebym koniecznie grała i mi też na tym zależy dlatego taka panika.
Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kacha - pytanie o diagnozę
PostNapisane: 5 kwi 2010, o 08:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 07:07
Posty: 181
Lokalizacja: Łódź
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: 17.04.07r- artroskopia kolana prawego- chondromalacja
11.06.08r.- artroskopia kolana lewego- chondromalacja
06.11.09r.- przeciecie troczkow rzepki lewej na otwarto - podwichniecie rzepki
21.01.10r.- przeciecie troczkow rzepki prawej na otwarto - podwichniecie rzepki
27.01.11r.- artroskopia kolana lewego- Przerosniety fald blony maziowej
Dr. Domżalski ma bardzo dobrą opinię, osobiście u niego nie byłam.. Wiem że on przede wszystkim leczy urazy sportowe (w rekonstrukcjach więzadeł jest podobno świetny) ale właśnie też słyszałam że czas jaki poświęca na pacjenta jest bardzo krótki. Swego czasu też miałam iść do niego jak już nie wiedziałam co robić, ale darowałam sobie i się cieszę i teraz bym się bardzo dobrze zastanowiła nad tym czy iść do niego czy nie. Chociaż jeżeli już byłaś u Domżalskiego to ja może i bym poszła jeszcze raz tak żeby sprawdzić co tym razem powie. Na pewno nie zaszkodzi jak pójdziesz do kilku lekarzy. I moim zdaniem jak byś poszła do nowego lekarza to nie mów lekarzowi że miałaś już stwierdzoną chondromalację, bo to już lekarzom w większości przypadków zamydla oczy i widzą tylko to i wszystkie objawy wyjaśniają chondromalacją. Oczywiście jest to tylko moje zdanie, Ty zrobisz jak będziesz chciała.
A dr. Domżalski z tego co wiem to przyjmuje też chyba w szpitalu ortopedycznym na Drewnowskiej.
Hehe.. znam to, sama grałam kiedyś w piłkę nożną :P i w sumie we wszystko po trochu grałam.

_________________
"(...) tego co nam zapisane nie da zmienić się
widzisz tylko jedną z dróg, jedną chwytasz nić
dobrze wiem, że już tak miało być (...)"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kacha - pytanie o diagnozę
PostNapisane: 5 kwi 2010, o 19:15 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 22:55
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Była: chondromalacja
obecnie: coś bez diagnozy :(
Tylko tak jak mówie.. teraz ból jest zupelnie inny. I pojawił się po tym jak zderzyłam sie z kumpelą kolanami. Tamto mi przeszło... Pobrałam tabletki, porobiłam ćwiczenia i po kilu miesiącach było ok.
Myślałam jeszcze o dr. Nowaku, pracuje w Pulsmedzie. Ale nie wiem czy publicznie tez?
Najlepiej teraz zrobić usg i dopiero do lekarza, czy do lekarza i poczekać co on powie? Z tego co czytałam to i Nowak i Domżalski sami wykonuja usg, tylko nie wiem czy moga to zrobić też w trakcie wizyty.
A Ty u jakiego lekarza byłaś ? ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL