forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 kwi 2024, o 08:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bóle obu kolan....żadnej konkretnej diagnozy.
PostNapisane: 1 maja 2010, o 19:35 
Offline

Dołączył(a): 26 lut 2010, o 12:23
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: nie wiadomo co :(
Pani Ewo, a u Pani na rezonansie uszkodzenia chrząstki wyszły??
Chodzę do Pani Moniki i juz po paru razach czuję poprawę :) boli mnie tylko w tym miejscu tej łąkotki przyśrodkowej...ale jeszcze dokładni nie wiem co jest grane, bo do ortopedy wybieram się niestety dopiero za ponad tydzień, bo dopadło mnie choróbsko.
Z tego też powodu leżę w łóżku i o zgrozo....kolana znów zaczęły mnie boleć! Wniosek z tego taki, że moje kolana nienawidzą bezruchu. Mam nadzieję, że jak najszybciej pokonam rodzinną epidemię 8-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bóle obu kolan....żadnej konkretnej diagnozy.
PostNapisane: 3 maja 2010, o 21:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Milvo, tylko nie Pani Ewo :-).
Cieszę się, że sprawy wyglądają bardziej optymistycznie. Trzymam mocno kciuki za dalsze sukcesy. Pozdrawiaj Monikę :-).

Tak - większą część opisu RMI stanowią uszkodzenia chrząstki. No, ale trzeba też dodać, że w 2005 r. miałam również robiony rezenans, na który nic nie wykazał, natomiast teraz już wiem, że rację miało USG z Caroliny, które już wtedy wykazywało chondromalację III stopnia. Jak ktoś potem stwierdził, był tylko jeden skan (tak to się chyba nazywa), pozwalający na ocenę chrząstki i był on złej jakości.
Tak więc bywa różnie - wierzę, że Twój rezonans pozbawiony jest tego typu felerów (5 lat to jednak w tej dziedzinie cała epoka), natomiast dla pewności wszelkiej dobrze byłoby, aby fachowiec potwierdził, że możesz być spokojna o chrząstkę.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL