forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 15:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wysokie ustawienie rzepki, chondromalacja...
PostNapisane: 8 maja 2016, o 20:42 
Offline

Dołączył(a): 8 maja 2016, o 20:21
Posty: 22
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Wysokie ustawienie rzepki, boczne przyparcie i chondromalacja
Witam, mam 15 lat. Ogólnie miałam już dwa kolana operowane, jedno 5 lat temu, przyczyna był kawałek igły w kolanie( to długa historia) a drugie to w sierpniu ubiegłego roku, to była artoskopia, na którą zostałam skierowana po dwóch latach bólu z podejrzeniem uszkodzenia łąkotki. Jak się okazało po artroskopi była cała, wycieli mi tylko fałd błony maziowej , i lekarz mi powiedział , ze mam chondromalacje. Niestety, artroskopia nic nie dała, kolano ciągle boli, lekarze rozkładają ręce, mówią , ze jestem ciężkim przypadkiem, miałam już USG, rezonanas i RTG. Aktualnie mam stwierdzone: boczne przyparcie rzepki, wysokie ustawienie rzepki i chondromalacja. Jeszcze przed artroskopia miałam serię zastrzykow z kwasu hialuronowego (4) i jedna blokadę, ale to nic nie dało. Trzy tygodnie temu lezalam w szpitalu 5 dni na zastrzyk Synocrom Forte One, ból przy tym zastrzyku jest nie do opisania, jeszcze coś z igłą było nie tak, dwa dni musiałam chodzić o kulach. Lekarz wtedy na obchodzie mi powiedział , ze tym zastrzykiem mnie nie wylecza. Kolano jak bolało, tak boli nadal. Za trzy tygodnie kontrola, jeśli nadal będzie bolało, to rezonans znowu. Czy miał może ktoś taki przypadek jak ja? Już nie wiem co mam robić. Czy to co mam w ogóle da się wyleczyć? I w jaki sposób? Jeśli chodzi o ćwiczenia, to ćwiczę . Radiolog na USG powiedział, ze mam zmiany zwyrodnieniowe i z wiekiem będzie gorzej, moja ciocia ma to samo co ja i jej mówią, ze tego się nie da wyleczyć. I jeszcze mam pytanie, czy przy takim schorzeniu mogę jeździć konno?
Bardzo dziękuję za odpowiedzi;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL