forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 23:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sztywnienie kolana od bezruchu
PostNapisane: 19 sie 2015, o 16:08 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2015, o 15:38
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja II-st. rzepki, uszkodzenie łąkotki
Witam
Może ktoś miał podobny przypadek? Otóż w styczniu skręciłam sobie kolano, podczas podparcia się nogą w czasie jazdy rowerem noga odjechała w bok na śliskiej nawierzchni. Stwierdzono naderwanie więzadła MCL, później także uszkodzenie rogu przedniego łąkotki przyśrodkowej i skierowanie na artroskopię. Podczas artroskopii wycięto uszkodzony fragment łąkotki oraz stwierdzono chondromalację rzepki II-stopnia (wyglądało to jak jedno długie pęknięcie w chrząstce) i wycięto fałd błony maziowej.
Miałam rehabilitację z zakresu czucia głębokiego oraz wzmocnienia mięśni - głownie głowy przyśrodkowej m. czworogłowego i przywodzicieli.
Obecnie wszystko jest ok jeśli się ruszam, sporo jeżdżę na rowerze. Niestety kolano nie akceptuje braku ruchu - po pracy (8 godzin przed komputerem) mam zesztywniałe kolano i uczucie jakby ucisku, czy przykurczu po wewnętrznej (przyśrodkowej) stronie kolana i czasem po bokach rzepki (raczej poniżej rzepki). Jeszcze gorzej jest jeśli dłużej postoję. Do tego dochodzi jakieś przeskakiwanie, tak jakby w okolicach tylnego ścięgna. Wszystko przechodzi po jakiejś pół godzinie ruchu - chodzenia lub roweru.
Miał ktoś może coś podobnego i czy jest szansa, że to minie?

Dodam, że przed wypadkiem nie miałam żadnych problemów z kolanami i dość intensywnie uprawiałam sport - bieganie i MTB. Czy po takim urazie jest szansa na powrót do sportu na poziomie amatorsko-wyczynowym?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sztywnienie kolana od bezruchu
PostNapisane: 27 sie 2015, o 21:23 
Offline

Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 21:07
Posty: 54
Lokalizacja: Kraków
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Kolano lewe: Nawracające bóle i podrażnianie ciała Hoffa w stawie rzepkowo-udowym, o nieznanej bliżej przyczynie, chondromalacja I-II, zanik VMO i trudności z odbudową. Kolano prawe: pobolewa, ale według badań całkiem zdrowe, ostatnio zniknęła nawet chondromalacja...
Próba zdiagnozowania i leczenia utknęła w martwym punkcie. Walka nadal trwa...
Pewnie trzeba by wyjaśnić sprawę z kimś mądrym, najlepiej z lekarzem, ale zastanawiam się, czy nie pomógłby tutaj fizjoterapeuta... Być może masz poprzykurczane jakieś struktury i trzeba je porządnie rozciągnąć, rozluźnić itp. A w czasie pracy może masz możliwość, by poruszać trochę nogą, a co jakiś czas wstać od biurka, pochodzić, porozciągać się trochę...?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sztywnienie kolana od bezruchu
PostNapisane: 28 sie 2015, o 08:05 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
AnnS napisał(a):
Obecnie wszystko jest ok jeśli się ruszam, sporo jeżdżę na rowerze. Niestety kolano nie akceptuje braku ruchu - po pracy (8 godzin przed komputerem) mam zesztywniałe kolano i uczucie jakby ucisku, czy przykurczu po wewnętrznej (przyśrodkowej) stronie kolana i czasem po bokach rzepki (raczej poniżej rzepki). Jeszcze gorzej jest jeśli dłużej postoję.

Też tak miałem, u mnie objawiło się to bocznym przyparciem rzepki, trzeba się dużo rozciągać, szczególnie tylne pasmo które przykurcza się od długiego siedzenia.

Do posłuchania, dobrze to facet wyjaśnia https://www.youtube.com/watch?v=O6GWx60_bZw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL