forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 00:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co to może być?
PostNapisane: 23 lut 2015, o 21:44 
Offline

Dołączył(a): 23 lut 2015, o 21:26
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witajcie,

Na początku grudnia zaczęło pobolewać mnie prawe kolano. Kilka dni później, przy kucnięciu, z tyłu kolana wywaliło mi banię. Kolano spuchło, bardzo bolało. Poszłam do lekarza (lekarzy zresztą było kilku). Zrobiłam badania:

Wynik USG (22 grudnia - wypisuję to, co wydaje się być nieprawidłowe)
Nieznacznie zwiększona ilość płynu w zachyłku górnym, przedziale bocznym i przyśrodkowym
Błona maziowa z cechami miernego obrzęku i przerostu bez cech zwiększonego unaczynienia
Chrząstka szklista na kłykciach cienka 1,8 mm - chondromalacja II st
Obrzęk i pogrubienie części łękotkowo-udowej więzadła pobocznego piszczelowego i troczków przyśrodkowych rzepki - przebyte naderwanie I/II st
Dyskretne zmiany wytwórczo -zwyrodnieniowe w trzonie łąkotki przyśrodkowej z poziomym pęknieciem
torbiel bakera 75x23x15mm

Ortopeda uznał, że USG nie odpowiedziało na pytanie skąd obrzęk więc kazał zrobić rezonans

Wynik MRI (29.01)
struktury kostne bez zmian pourazowych
więzadło krzyżowe przednie w ok. przyczepu górnego o nieco nierównym zarysie i odcinkowo podwyższonym sygnale otoczone wysiękiem, cechy uszkodzenia bez przerwania całości
w obu łąkotkach zmiany degeneracyjne
torbiel bakera 51x40mm


po obejrzeniu wyniku rezonansu lekarz dalej nie wie o co chodzi
obrzęk zniknął w zasadzie w okolicy Sylwestra (używałam tylko lodu i maści bo uczulona jestem na leki przeciwzapalne) ale kolano boli nadal
łupie w nim, przeskakuje coś jak staję na tej nodze, czasem mogę zgiąć kolano, czasem nie, zależy od dnia
torbiel to raz znika to nów jest większa
i nikt nie wie, co się dzieje
lekarz po dokładnym obejrzeniu płyty z rezonansu uznał, że torbiel to stara sprawa
co ja mam robić?
macie pomysł?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co to może być?
PostNapisane: 31 mar 2015, o 12:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 gru 2013, o 16:04
Posty: 32
Lokalizacja: Chorzów
Typ użytkownika: Profesjonalista
Witam. Z przedstawionego opisu wynika, że mamy kilka zmian w strukturach stawu kolanowego, dlatego w głównej mierze należałoby znaleźć przyczynę, które doprowadzają do zmian na chrząstce, łąkotce czy w/w.W zaistniałej sytuacji udałabym się na wizytę (wraz z całą dokumentacją) do gabinetu fizjoterapeutycznego na dokładną diagnostykę kolana , w tym przeprowadzenie testów diagnostycznych, funkcjonalnych . Ważne jest zatem aby terapeuta ocenił zachyłki, ruchomość rzepki oraz zaobserwował jak zachowuje się kolano podczas "prostych" czynności, aktywności. Jeśli pojawia się problem ustawienia (ucieka kolano do koślawości czy szpotawości) ważnym będzie aby poprawić jego oś kończyny (prawidłowa to : kolec biodrowy przedni górny, środek rzepki, drugi palec u stopy). Torbiel Bakera również nie pojawia się bez przyczyny, a w konsekwencji może doprowadzić do ograniczenia ruchów i zabiegu. Zatem należy działać szybko by nie pogarszać zaistniałych już zmian. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL