forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 16:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co robić dalej?
PostNapisane: 26 lut 2015, o 08:02 
Offline

Dołączył(a): 19 lut 2015, o 07:28
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam, na początku grudnia podczas biegania przewróciłam się wykrecajac nogę, usłyszałam trzask. Przez około 3 godziny ból był nie do zniesienia.kilka dni potem miałam wizytę u ortopedy, podejrzenie uszkodzenia lakotki i naderwanie więzadła. W badaniu lekarz i podczas usg stwierdził również: lekka koslawosc, niewielki wysiek, testy kompresyjne lekko dodatnie, test lakotkowy dodatni dla lakotki boczne. zrobiłam rtg które nic nie wykazało oraz rezonans który wykazał jedynie torbiel w miejscu typowym i brak obrażeń pourazowych. Zalecono mi zabiegi, miałam 10 zabiegów tens i 10 laserów. Zabiegi zakonczylam 20 stycznia, przez ten czas noga nabrała lekkości i bolało tylko jak jakoś źle wykrzywilam nogę. Jednak od początku nie mam możliwości kucniecia na tą nogę, kilka cm przed maksymalnym obciążeniem czuje ogromny ból i uczucie, że jeszcze mm dalej i coś strzeli. Od około tygodnia kolano zaczęło dretwiec a od około 3 dni boli, non stop mam uczucie pelnosci, mam wrażenie, że jest spuchniete w środku i czuję w nim ciepło, na zewnątrz nie zauważam, żadnych zmian. W środę mam wizytę u ortopedy. wczoraj wracając z pracy bolało nawet przy ddotknięciu. Trochę odpoczelo a teraz, rano znów czuje odretwienie i pelnosc no i boli, nie jest to ból przeszywajacy raczej dokuczajacy, nie wiem już co to może być, dzięki zawszelkie rady.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co robić dalej?
PostNapisane: 6 mar 2015, o 07:42 
Offline

Dołączył(a): 19 lut 2015, o 07:28
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Jestem po wizycie u kolejnego ortopedy. Testy lakotkowe na plus, usg podczas zgietego na osemke kolana pokazało pęknięcie lakotki bocznej. Okazało się również, że mój poprzedni rezonans był na aparacie 0,3 T i były to pieniądze wsadzone w błoto... Opis z tego rezonansu nie wskazywał nic oprócz torbiela w miejscu typowym, natomiast ortopeda oglądając pokazał mi, że widać tam pęknięcie lakotki bocznej ale z racji słabej jakości rezonansu nie widać jaki to typ pęknięcia i jakiej jest wielkości. Ewidentnie widać stan po skreceniu kolana a w opisie miałam napisane brak zmian pourazowyc. Czyli przez ten wynik było podjęte źle leczenie, te zabiegi przeciwbólowe które miałam odłodłożyły tylko problem na potem, 1000 zł poszło nie wiadomo na co. Przez to wszystko w drugim kolanie zaczyna zbierać mi się woda... Wysłał mnie na rezonans 3t, dziś jadę odebrać wyniki. Jestem bbardzo ciekawa. Jestem rozzalona i zła 😡


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL