forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 14:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy zdecydować się na artroskopię?
PostNapisane: 20 wrz 2014, o 23:08 
Offline

Dołączył(a): 20 wrz 2014, o 22:56
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja II/III stopnia, wysokie ustawienie rzepek, boczne przyparcie, lateralizacja
Witajcie,
moje problemy z kolanami zaczęły się od 2006 roku, więc trochę czasu się już z tym "męczę" ;)
Przez 7 lat tańczyłam, niestety styl tańca, który bardzo obciąża kolana, w końcu musiałam niestety przestać (chociaż powinnam już wcześniej, ale nie było łatwo posłuchać się lekarzy ;)), przez coraz gorszy ich stan.
Od 2006 roku miałam już dwie próby z rehabilitacją, zastrzyki w kolana, przeróżne specyfiki do picia/łykania w tabletkach, ale nic nie pomogło.
Moim problemem aktualnie jest chondromalacja rzepki II/III stopnia, lateralizacja rzepki, boczne jej przyparcie, wysokie ustawienie rzepki zarówno w jednym jak i w drugim kolanie, do tego pogrubienie błony maziowej (USG równo sprzed roku, więc mogło się już coś zmienić).
Od jakiś 2-3 lat większość ortopedów, u których byłam namawia mnie na artroskopię (uwolnienie troczków, usunięcie zniszczonej tkanki), słyszałam już nawet opinie, że "nie będę w stanie nosić własnych dzieci" albo "jeśli teraz nie zdecyduję się na operację, później może skończyć się to protezami".
Jednak od samego początku broniłam się jak mogłam od poddania się artroskopii, ponieważ wielu moich znajomych po tego typu zabiegu niestety miało jeszcze większe problemy z kolanami...
Jak myślicie, czy rzeczywiście warto, czy powinnam się w końcu na nią zdecydować? Czy rzeczywiście, jeśli teraz tego nie zrobię, będzie tylko gorzej? Nie ukrywam, że trwa to już trochę długo, a kolana dokuczają coraz bardziej, wyprostowanie stawu po nawet 10-minutowym siedzeniu wiąże się z niesamowitym bólem, dlatego mam problemy nawet w usiedzeniu na wykładzie przez 1,5 godziny, nie mówiąc już o ciągle przeskakujących i blokujących się rzepkach, a przede wszystkim- brakiem możliwości uprawiania sportu, co mnie chyba najbardziej irytuje... nie wchodzi już w grę nawet jazda na rowerze, ponieważ po zejściu z roweru przejeżdżając np. krótką 10km trasę, prawie nie mogę chodzić...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy zdecydować się na artroskopię?
PostNapisane: 24 wrz 2014, o 23:02 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 14:31
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondro I-II
Witaj Kasiu.
Na Twoje pytanie nie potrafie Ci odpowiedziec. Musisz o tym zadecydowac wspolnie z lekarzem. Moge Ci krotko opisac moja podobna sytuacje. Przed rokiem moj ortopeda stwierdzil u mnie chondromalacje rzepki I-II. Po rechabilitacji, ktora nie przyniosla duzego efeku od razu zaproponowal mi endoskopie i przeciecie troczkow. Prawie sie na to to zgodzilem, ale przypadkiem rozmawialem o tym z moim szefem. On powiedzial mi ze ma znajomego lekarza, i jak chce to moze mi zoorganizowac rozmowe z nim. Jak sie pozniej okazalo to bardzo znany, emerytowany ortopeda, byly szef specjalistycznej kliniki. Przyjechal do mnie do domu, dokladnie mnie zbadal, obejzal zdjecia mri(moj ortopeda przeczytal tylko opis) i powiedzial ze nie ma powodu mnie operowac, ze w moim stanie operacja nic nie naprawi, a nawet moze miec negatywny skutek. A moj ortopeda chetnie mnie zoperuje bo za to mu placa. Pokazal mi kilka prostych cwiczen na miesien czworoglowy, polecil jezdzic na rowerze i uwazac na kolana, bo maja mi na cale zycie wystarczyc. Poszukaj dobrego lekarza ktory Ci wszystko wyjasni: szanse poprawy i jej trwalosc, mozliwe komplikacje i ryzyka. Zasiegnij drugiej i trzeciej opinii i nie decyduj o tym pochopnie. I cwicz czworoglowy. Przed operacja, po operacji( jezli sie na nia zdecydujesz) codziennie do konca zycia. Pozdrawiam Cie i zycze szybkiego powrotu do zdrowia.

Ps. Mialas porzadna rechabjlitacje?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL