forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 11:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: zwichnięcie boczne rzepki
PostNapisane: 31 lip 2014, o 15:09 
Offline

Dołączył(a): 31 lip 2014, o 14:39
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
witam mam taki problem zwichnąłem rzepkę podczas gry w piłkę nożną wyskoczyła ona i powróciła (dodam że stało się to 3 razy ) myślałem że to rozbiegam a potem miesiąc gipsu, 2 rehabilitacje i minęło już prawie 5 miesięcy a ja dalej biegać nie mogę i co dalej - mam wynik rezonansu może ktoś pomoże co z tym zrobić :

badanie mr kolana lewego: stan po zwichnięciu bocznym rzepki, z wyraźną lateralizacją rzepki, uszkodzeniem przyczepu rzepkowego troczka przyśrodkowego i zniekształceniem powierzchni rzepki w tym rejonie ( odłamanie ponad 1 cm fragmentu kostnego) Pourazowe zniekrztałcenie chrząstki rzepki przy jej dolno-przyśrodkowej powierzchni. Przerostowe zmiany miazówkowe i niejednorodny płyn w zachyłku nadrzepkowym, głownie od strony bocznej .

niewielka ilość płynu w jamie stawowej

chrząstki łąkotki wiązadła niby nie uszkodzone.

dół podkolanowy : sklupisko torbielek mazówkowych w kaletce m półbłoniastego na wys. 4.5 cm i o ś. ok 4 cm.

dodam jeszcze że kolano mi czasem bezwładnie ucieka, chodzę normalnie, podczas wchodzenia po schodach odczuwam ból , biegać próbowałem ale zbyt bolesne uczucie jakby kolano nie trzymało się w ryzach tak jak powinno. proszę o pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: zwichnięcie boczne rzepki
PostNapisane: 2 sie 2014, o 21:36 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 15:14
Posty: 159
Lokalizacja: Łódzkie.
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Przyparcie boczne rzepki, niestabilność rzepki, pęknięcie chrząstki. Podwichnięcie rzepki. Przykurcz mięśni.
Ja osobiście proponuję wybrać się do lekarza, może nawet dwóch i zobaczyć co proponują. Opis może wiązać się z artroskopią, a jak przy zwykłym funkcjonowaniu zachowują się Twoje mięśnie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL