forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 19:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Uszkodzenie III stopnia łąkotki Przyśrodkowej - Artroskopia Lecznicza Gdzie się Udać?
PostNapisane: 12 lip 2014, o 08:47 
Offline

Dołączył(a): 20 cze 2014, o 14:44
Posty: 13
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Zwęrzenie Przeciążeniowe Szpar Przedziałów Przyśrodkowych obu Kolan

Łąkotka przyśrodkowa: horyzontalna szczelina pęknięcia trzonu i rogu tylnego komunikująca z powierzchnią stawową piszczelową (III stopień uszkodzenia) oraz kilka drobnych torbieli łąkotkowych zlokalizowanych wzdłuż brzegu tylnego łąkotki śr. ok. 5- 6mm.
Witam Wszystkich
Zdecydowałem się napisac nowy wątek Bo z powodu uszkodzenia łękotki kwalifikuje się do altroskopii.
W wyniku mojego badania Rezonansem dostałem opis:


Łąkotka przyśrodkowa: horyzontalna szczelina pęknięcia trzonu i rogu tylnego komunikująca z powierzchnią stawową piszczelową (III stopień uszkodzenia) oraz kilka drobnych torbieli łąkotkowych zlokalizowanych wzdłuż brzegu tylnego łąkotki śr. ok. 5- 6mm.



Byłem wczoraj u dwóch Ortopedów :
u Mirosława Szarzyńskiego w medicover i u Konrada Słynarskiego
W obu miejscach mam propozycje wykonania Artroskopi leczniczej z tym ze Dr. Słynarski tłumaczy to jako próba odbudowy łekotki poprzez szycie wszczepienie cześciowego implantu (rusztowania) do odbudowy oraz owinięcie jej membraną kolagenową do tego wszczepienie komórek macieżystych. Wszystko to ma na celu odbudowę tego co tam zostało.

W medicoverze mogą mi zrobic klasyczną Altroskopie leczniczą czyli pozamiatanie tego co jest w kolanie - wyczyszczenie i w zasadzie nie wiem czy będą się podejmowali szycia.
Koszt z jednej strony to jest w Abonamecie a z drugiej jest to 17 tys + rehabilitacja ...?

Zastanawiam się z Czego wynikają tak nie botyczne koszty zabiegu? i Czy gdzieś w Polsce ktoś nie wykonuje to równie dobrze ale za Rozsądniejsze pieniądze.
Tak się składa że prawdopodobnie w drugim kolanie mam Podobne uszkodzenia i wizja wydania prawie 50 tys na poprawe zdrowia jest dla mnie zabujcza?

Dlaczego płacąc rocznie ogromne pieniądze na NFZ Człowiek musi mieć takie Rozterki?

Dodam jeszcze że za uszkodzenia jest odpowiedzialny styl mojej pracy - praca na nogach cały dzień a czasem nawet po 12 h.

Pozdrawiam
Wiktor


Ostatnio edytowano 12 lip 2014, o 22:43 przez lechwik, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Uszkodzenie III stopnia łąkotki Przyśrodkowej - Altroskopia Lecznicza Gdzie się Udać?
PostNapisane: 12 lip 2014, o 12:02 
Offline

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 20:38
Posty: 27
Typ użytkownika: Profesjonalista
Cześć ...

Dobrym rozwiązaniem byłby "złoty środek". Przy uszkodzeniu horyzontalnym trzeba na pewno spróbować odświeżyć wewnętrzne brzegi uszkodzenia łąkotki i ją zszyć. Czy się na pewno zrośnie, tego Ci nikt nie zapewni, masz jakieś 70 proc szans. Ale w/w zabieg spowoduje zamknięcie podstawy łąkotki i nie będzie wypływu płynu z kolana poza nią - powinny zniknąć torbiele łąkotkowe. Czy zabieg pokrycia membrana kolagenową i podanie czynników wzrostu ma sens ??? Nie ma jakichś cudownych efektów po tym leczeniu mimo, że na początku stosowania metody zapowiadało się dobrze, więc raczej szkoda pieniędzy. Chyba, że masz ich nadmiar :-) Samo "oczyszczenie stawu" to zdecydowanie za mało ...

Pozdrawiam ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Uszkodzenie III stopnia łąkotki Przyśrodkowej - Altroskopia Lecznicza Gdzie się Udać?
PostNapisane: 12 lip 2014, o 20:42 
Offline

Dołączył(a): 20 cze 2014, o 14:44
Posty: 13
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Zwęrzenie Przeciążeniowe Szpar Przedziałów Przyśrodkowych obu Kolan

Łąkotka przyśrodkowa: horyzontalna szczelina pęknięcia trzonu i rogu tylnego komunikująca z powierzchnią stawową piszczelową (III stopień uszkodzenia) oraz kilka drobnych torbieli łąkotkowych zlokalizowanych wzdłuż brzegu tylnego łąkotki śr. ok. 5- 6mm.
biksiarz napisał(a):
Cześć ...

Dobrym rozwiązaniem byłby "złoty środek". Przy uszkodzeniu horyzontalnym trzeba na pewno spróbować odświeżyć wewnętrzne brzegi uszkodzenia łąkotki i ją zszyć. Czy się na pewno zrośnie, tego Ci nikt nie zapewni, masz jakieś 70 proc szans. Ale w/w zabieg spowoduje zamknięcie podstawy łąkotki i nie będzie wypływu płynu z kolana poza nią - powinny zniknąć torbiele łąkotkowe. Czy zabieg pokrycia membrana kolagenową i podanie czynników wzrostu ma sens ??? Nie ma jakichś cudownych efektów po tym leczeniu mimo, że na początku stosowania metody zapowiadało się dobrze, więc raczej szkoda pieniędzy. Chyba, że masz ich nadmiar :-) Samo "oczyszczenie stawu" to zdecydowanie za mało ...

Pozdrawiam ...


Hej.
Normalnie i gdzie Tu jest ten zloty Srodek. Ale dziekuje za wskazowki. Co masz na mysli mowiac. Ze te metody mają mierne rezultaty.???

Wiktor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL