forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 13:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zwichnięcie rzepki i samoistna repozycja.
PostNapisane: 13 lut 2014, o 18:44 
Offline

Dołączył(a): 13 lut 2014, o 18:12
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Uraz skrętny kolana, zwichnięcie rzepki i samoistna repozycja.
Witam. :) Mam 18 lat, 3 dni temu grałem w kosza, podczas upadku rzepka w prawym kolanie wyskoczyła w zewnętrzną stronę, a następnie sama spowrotem wskoczyła. Pojechałem na pogotowie tam lekarz zdjął nie dużo krwi (około 1/4 szczykawki) noge wsadził do szyny, przepisal zastrzyki przeciwzakrzepowe i tabletki "Cyclo3Fort". Dzisiaj byłem u lekarza, obrzęg się powiększył, lekarz zdjął prawie całą strzykawkę krwi i kolejną wizytę mam za 5 dni. Nogę powinienem trzymać w szynie, czy lepiej w stabilizatorze? Staram się jej nie obciążać żeby obrzęg nie rósł. Mogę ja zginać? Robię zimne okłady. Jak powinmo wyglądać dalsze leczenie?



Zapomniałem napisać na początku, że 2 lata temu wypadła mi rzepka w takim sam sposób, jednak nie wskoczyła już sama tylko kolano było nastawiane. Po rezonansie wykryto naderwanie więzadła przyśrodkowego (od wewnętrznej strony) jednak lekarz powoedział, że więzadło zregeneruje się samo, jednak jak widać chyba tak się nie stało. Lekarz w szpitalu teraz zdiagnozował wiotkość więzadła rzepki i objaw balotowania rzepki.

Szczerze to już nie mam pojęcia co z tym kolanem będzie, bo straciłem troche zaufania do lekarzy. Byłbym wdzięczny gdyby jakiś specjalista wygłosił opinię na temat tego. :)

Z góry dziękuje i pozdrawiam. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zwichnięcie rzepki i samoistna repozycja.
PostNapisane: 13 lut 2014, o 21:49 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 15:14
Posty: 159
Lokalizacja: Łódzkie.
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Przyparcie boczne rzepki, niestabilność rzepki, pęknięcie chrząstki. Podwichnięcie rzepki. Przykurcz mięśni.
Nie jestem specjalistą, ale proponuję jak najszybciej wybrać się do dobrego ortopedy, zrobić kolejny raz rezonans. Proponuję napinać mięsień czworogłowy uda przyciągając stopę do piszczela i nie obciążać całkowicie nogi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL