forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 19:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy robić artroskopię - różne opinie lekarzy
PostNapisane: 4 kwi 2014, o 09:28 
Offline

Dołączył(a): 27 kwi 2011, o 15:51
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromalacja rzepki 3/4 stopień,
operacyjnie usunięto część łąkotki przyśrodkowej i mikrozłamania.
Niestety lekarze często mają różne opinie na ten sam temat.Rezonans na współczesnym aparacie jest dobrym badaniem.Co do opisu-dobry lekarz w ogóle nie czyta opisu tylko otwiera płytę Cd.
Nie wiem skąd jesteś ale musisz poszukać dobrego lekarza-najgorsze jest to że dobrzy lekarze też często patrzą przez pryzmat pieniędzy.Dlatego najlepiej pójść do dobrego starszego lekarza który już nie operuje-nie jest materialnie zainteresowany twoją operacją.
Poznań,Warszawa znajdziesz takich lekarzy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy robić artroskopię - różne opinie lekarzy
PostNapisane: 4 kwi 2014, o 13:23 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2014, o 22:00
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Witam mój problem polega Z BOCZNYM PRZYPARCIEM RZEPKI KTO COŚ DORADZI?
to chyba najlepsze rozwiązanie dzięki za informacje pozdrawiam ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy robić artroskopię - różne opinie lekarzy
PostNapisane: 5 kwi 2014, o 00:09 
Offline

Dołączył(a): 3 gru 2009, o 23:40
Posty: 15
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: - boczne przyparcie rzepek - spłaszczony kąt miedzykłykciowy do 151 st + spłaszczenie rzepek, poczatki chonromalacji I-II st. + sztywne tkanki miękkie wokół rzepek
Czytałam, że leczenie zachowawcze, czyli odpowiednia rehabilitacji potrafi pomóc aż w 70-90% przypadków. Szczególnie na niej nalezy sie oprzec jesli nie ma dolegliwosci bolowych lub sa one niewielkie i malo uciazliwe. Zeby nie ingerować w stawy, do tego niektóre operacje nie usuwają przycyzny ale sam skutek. Np atroskopia z shavingiem uszkodzonej chrząstki - co z tego jak stan chrzastki sie tymczasowo poprawi, jak konczyna nadla bedzie zle pracować i za pare lat ta juz ciensza warstwe znow uszkodzimy. . Moj fizjoterapueta mowi, ze bardzo czesto bol nie moze oznaczac samego bolu chrzastki czu kosci, z której sie starła, (podobno chonro I-II stopnia jako takie same w sobie nie powinno bolec, bo chrzastka rzepki jest gruba i samo jej rozmiekniecie lub peknicie ns płytkiej wartsie nie powinno bolec) ale przez dysfunkcję np jakiś ból tkanek miękkich. Niestety majac na mysli fizjoterapię nie mam na mysli zestawu przepisywanego na NFZ. Trzeba znalezc doswiadczonego i madrego czlowieka, niesttey w wiekszosci przypadków jest to prywatna rehabilitacja. Rozmawialam ze swoim fizjo i pytalam skad tak duza rozbieznosc w leczeniu naszych rzepkowych dolegliwosci i niewiedza. Powiedzial, ze ta wiedza duzo kosztuje, przyznal sie, ze on sam wydal po studiach jeszcze kilkadziesiat tys zlotych po studiach na same kursy i mial szczescie miec pieniadze na to. Ale jesli ktos ich nie ma i oprze sie tylko na tym, co sie nauczyl na studiach - niestety ma nikle szanse byc dobrym fizjoterapeutą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy robić artroskopię - różne opinie lekarzy
PostNapisane: 5 kwi 2014, o 16:37 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2014, o 22:00
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Witam mój problem polega Z BOCZNYM PRZYPARCIEM RZEPKI KTO COŚ DORADZI?
rozumiem i w zupełnosći sie zgadzam ,żeby być dobrym lekarzem trzeba być z wszytskim na bieżąco mieć wiedzę a nie podejm ować pochopne dezcyzje typu artroskopia ,operacje czy jakiekolwiek zabieg przeważnie tak jest nie znajduje się przyczyny to zaraz tniemy to jest chore myśle ,że i mówią mi to wszycyc operacja niech bezie ostatecznoscia .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy robić artroskopię - różne opinie lekarzy
PostNapisane: 1 sie 2014, o 13:16 
Offline

Dołączył(a): 1 sie 2014, o 13:09
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam
Mam do sprzedania SYNOCROM FORTE 3 ampułki po korzystnej cenie,bo mój lekarz stwierdził ze nie zrobi mi zastrzyku bo nie kupiłam i niego w aptece.Zenada.
Mam złamany kłykiec kosci bocznej piszczeli z przemieszczeniem stawu,miałąm operacje i wstawiane sruby.Obecnie w ortezie i na etapie bez obciazania.Zastrzyki maja pomóc,ale lekarz chyba biznesowo na to patrzy.Zakupiłąm ,kupe kasy dałam i nie wiem co z tym zrobic.Moze ktos potrzebuje kwas hialuronowy,prosze o kontakt mela_2222@op.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy robić artroskopię - różne opinie lekarzy
PostNapisane: 5 gru 2014, o 11:36 
Offline

Dołączył(a): 5 gru 2014, o 11:15
Posty: 4
Typ użytkownika: Sympatyk
To w takim razie ja na razie nie poszłabym na operację, ale na pewno warto iść na rezonans, wtedy wszystko się wyjaśni.

_________________
Ultrasonic Scalers: Clinical Use and Benefits


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL