forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 23:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy robić artroskopię - różne opinie lekarzy
PostNapisane: 15 lis 2013, o 12:56 
Offline

Dołączył(a): 15 lis 2013, o 12:39
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Uraz: przeciążenie kilka mięsięcy temu
Objawy: przeskakiwanie w stawie przy prostowaniu po całkowitym zgięciu kolana, rzadko niewielki ból (pojawił się kilka razy)
USG: pęknięcie łąkotki przyśrodkowej w części środkowej, przypuszczalnie też rogu łąkotki bocznej

Lekarze ortopedzi (dwóch): atroskopia bo szkoda kolana, może uszkodzić się powierzchnia stawu, żadnych szczególnych obciążeń oprócz jazdy na rowerze, jeden dodał że raczej nie robić rezonansu bo szkoda czasu ponieważ najlepsza diagnoza i tak podczas artroskopii

Lekarz w szpitalu: możemy operować, ale kolano w na tyle dobrym stanie, że z dużym prawdopodobieństwem atroskopia może pogorszyć, zalecam tylko ćwiczyć, zrobić rezonans


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy robić artroskopię - różne opinie lekarzy
PostNapisane: 15 lis 2013, o 20:37 
Offline

Dołączył(a): 8 lis 2013, o 12:21
Posty: 66
Lokalizacja: Płock
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Boczna niestabilność obu rzepek, artoskopia polegająca na usunięciu fałdu maziowego oraz marszczenie troczków 7 lat temu, obecnie osteotomia guzowatości piszczeli z przecięciem troczków
Jak jest pęknięcie to raczej konieczna jest artroskopia bo za kilka lat będzie gorzej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy robić artroskopię - różne opinie lekarzy
PostNapisane: 16 lis 2013, o 12:36 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 15:14
Posty: 159
Lokalizacja: Łódzkie.
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Przyparcie boczne rzepki, niestabilność rzepki, pęknięcie chrząstki. Podwichnięcie rzepki. Przykurcz mięśni.
Dokładnie tak, przy pęknięciu nie ma co czekać. Warto zrobić artroskopię, jednak rezonans też warto wykonać i to prze artroskopią. A czujesz ból w normalnych funkcjonowaniu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy robić artroskopię - różne opinie lekarzy
PostNapisane: 16 lis 2013, o 19:00 
Offline

Dołączył(a): 15 lis 2013, o 12:39
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Ból rzadko i też nie wiem czy to nie "zakwasy", bo zgodnie z zaleceniem ortopedy jeżdżę więcej na rowerze. Przy tym różnym wyginaniu kolana przez lekarza nie boli nigdy. Bolało przy siadaniu po turecku (ból wewnątrz kolana), ale aktualnie minęło. Problemem jest głównie to przeskakiwanie przy prostowaniu zgiętej nogi (w momencie gdy jest mocno zgięta a stopa nie jest wyprostowana). Nie boli ale to nieprzyjemne uczucie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy robić artroskopię - różne opinie lekarzy
PostNapisane: 16 lis 2013, o 19:23 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 15:14
Posty: 159
Lokalizacja: Łódzkie.
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Przyparcie boczne rzepki, niestabilność rzepki, pęknięcie chrząstki. Podwichnięcie rzepki. Przykurcz mięśni.
To w takim razie ja na razie nie poszłabym na operację, ale na pewno warto iść na rezonans, wtedy wszystko się wyjaśni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy robić artroskopię - różne opinie lekarzy
PostNapisane: 13 mar 2014, o 22:18 
Offline

Dołączył(a): 27 kwi 2011, o 15:51
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromalacja rzepki 3/4 stopień,
operacyjnie usunięto część łąkotki przyśrodkowej i mikrozłamania.
Witam
Miałem podobny przypadek.Też lekarze radzili operację chociaż prawie nic mi nie dolegało.Dałem się skusić i to był błąd.Mimo że operacja prosta i niby poszła dobrze to po operacji stan drastycznie się pogorszył.Nie mogłem biegać,jeżdzić na nartach co wcześniej robiłem .Mimo upartych ćwiczęń jest znacznie gorzej a minęło już 7 lat od operacji.
Rezonans jak najbardziej polecam i lekarza który nie operuje-nie jest zainteresowany materialnie bo inaczej podchodzą jak sprzedawcy w sklepie.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy robić artroskopię - różne opinie lekarzy
PostNapisane: 3 kwi 2014, o 12:55 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2014, o 22:00
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Witam mój problem polega Z BOCZNYM PRZYPARCIEM RZEPKI KTO COŚ DORADZI?
witam mam popdobny problem jak koledzy wyżej stwierdzono na rezonansie magnetycznym Róg tylny łakotki przyśrodkowej z uszkodzeniem 2 stopnia i mnie np.kolano boli ale jak się nabiegam to wtedy odczuwam że miejsce rogu rzepki jest obolałe i ból jest rozlany ale na codzień nieczuje żeby coś mnie bolało jeśli to nie pekniete a uszkodzone powinienem się zgłosić na artroskopie?nawet jak biegam to nie czuje żeby mi coś przeskakiwalo blokowało kolano tylko pojawi się ból na lewym rogu rzepki obenie trenuje na macie i nie odczuwam w ogóle gorzej jest po pilce nożnej .już odwiedzilem kilku lekarzy i ciągle nic nie wiem a nie chce pogorszyć sobie tą artroskopią .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy robić artroskopię - różne opinie lekarzy
PostNapisane: 3 kwi 2014, o 21:31 
Offline

Dołączył(a): 27 kwi 2011, o 15:51
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromalacja rzepki 3/4 stopień,
operacyjnie usunięto część łąkotki przyśrodkowej i mikrozłamania.
Dam ci radę którą dał mi pewien mądry lekarz.Jak kolano nie dokucza w codziennym normalnym życiu nie operować.Artroskopia to jest operacja.Jak dokucza tj.boli,przeskakuje,blokuje się wtedy operować.Niestety sporty takie jak piłka,siatkówka,bieganie wyłączyć bez względu na to czy poddasz się operacji czy nie.Natomiast wzmacniać czworogłowy poprzez ćwiczenia oraz pływanie,rower jak najbardziej.Ja przed operacją mogłem też jeżdzić na nartach.Po operacji już nie.Operacja to zawsze ryzyko dlatego nie nadużywać jej tylko dlatego że lekarz chce zarobić lub ma mniemanie wygórowane o sobie że wszystko może.Z kolanem nie ma żartów.Ostatno spaprane kolano miał Komorowski,Kowalczyk a wcześniej żle złożone złamanie ręki Kaczyński.A operowali ich dobrzy lekarze.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy robić artroskopię - różne opinie lekarzy
PostNapisane: 3 kwi 2014, o 21:37 
Offline

Dołączył(a): 27 kwi 2011, o 15:51
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromalacja rzepki 3/4 stopień,
operacyjnie usunięto część łąkotki przyśrodkowej i mikrozłamania.
Jeszcze jedno.Widzę że masz uszkodzenie chrząstki 2 stopnia.A to też jest przeciwskazanie do operacji.Przeczytałem o tym na stronie jednej z klinik polskich-był to przedruk z opracowania austriackich ortopedów. Ja też miałem uszkodzenie chrząstki i stąd pewnie to moje pogorszenie po operacji.Ortopedzi ci twierdzili że nie można usuwać łąkotki przy uszkodzonej chrząstce bo to tylko osłabia i pogarsza funkcjonowanie stawu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy robić artroskopię - różne opinie lekarzy
PostNapisane: 4 kwi 2014, o 07:38 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2014, o 22:00
Posty: 16
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Witam mój problem polega Z BOCZNYM PRZYPARCIEM RZEPKI KTO COŚ DORADZI?
jeszcze kwestia tego czy robiąc rezonans lekarz dobrze opisał przyczyne po wyniku badania ?nie wiadomo kto to opisuje może ktoś nie doświadczony bedąc u ortopedy dobrego kazał mi się polożyc wykręcał mi kolano na rózne strony i powiedział ,że to nie mam nic z tym wspólnego i dlatego się nie zgodziłem narazie na artroskopie i niby rezonanas to szczegółowe badanie bądź mądry i pisz wiersze jak 3 czy 4 lekarzy i każda inna opinia .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL