forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 01:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Agnieszka
PostNapisane: 20 sie 2009, o 15:07 
Offline

Dołączył(a): 20 sie 2009, o 10:45
Posty: 22
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromalacja obustr., kłopoty z odbudową mm. czworogłowych
Witam wszystkich serdecznie,
Mam 35 lat, z chondromalacją zmagam się od 10-ciu. Gdy już pogodziłam się z tym, że muszę zrezygnować z koszykówki, nart, biegania, to jakoś dało się żyć (pozostał mi rower, pływanie, długie spacery, joga), problemy sprawiało mi tylko wnoszenie czegoś po schodach, dłuższe kucanie czy klęczenie. Teraz mam mega nawrót dolegliwości po ciąży, zaczęło się w połowie szóstego miesiąca a w 9-tym już prawie nie mogłam chodzić ani stać...Teraz moje maleństwo ma już prawie 4 tyg. a ja baaaardzo powoli wracam do formy, mam zaniki mięśni czworogłowych. Niby ćwiczę, ale efekty marne, chętnie w tej kwestii skorzystam z rady :) Martwię się, bo przecież dziecku potrzebna w miarę sprawna mama, a mnie awaria windy przyprawia o zawał!!! Aha! Jutro idę na usg kolan.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Agnieszka
PostNapisane: 20 sie 2009, o 18:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Cześć Agnieszko,

Nasza sytuacja i staż w chorobie wyglądają bardzo podobnie. Tylko ja nie mam niestety dzidziusia :-).
Myślę, że zestaw ćwiczeń, o które mnie postawiły na nogi będzie odpowiedni dla Ciebie: http://www.kolana.hg.pl/PFPS_cwiczenia_ ... eranow.pdf.
Zajrzyj też tutaj http://www.kolana.hg.pl/bazawiedzy.php, myślę, że znajdziesz ciekawe informacje :-).

Powodzenia i do usłyszenia,

Ewa

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Agnieszka
PostNapisane: 20 sie 2009, o 20:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 23:06
Posty: 142
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Artroskopowo usunięta część łąkotki przyśrodkowej, transpozycja rzepki (sp. Trillat), resekcja tkanek miękkich i nerwiaków;
konflikt rzepkowo-udowy i uszkodzony nerw.
aguar napisał(a):
Witam wszystkich serdecznie,
Mam 35 lat, z chondromalacją zmagam się od 10-ciu. Gdy już pogodziłam się z tym, że muszę zrezygnować z koszykówki, nart, biegania, to jakoś dało się żyć (pozostał mi rower, pływanie, długie spacery, joga), problemy sprawiało mi tylko wnoszenie czegoś po schodach, dłuższe kucanie czy klęczenie. Teraz mam mega nawrót dolegliwości po ciąży, zaczęło się w połowie szóstego miesiąca a w 9-tym już prawie nie mogłam chodzić ani stać...Teraz moje maleństwo ma już prawie 4 tyg. a ja baaaardzo powoli wracam do formy, mam zaniki mięśni czworogłowych. Niby ćwiczę, ale efekty marne, chętnie w tej kwestii skorzystam z rady :) Martwię się, bo przecież dziecku potrzebna w miarę sprawna mama, a mnie awaria windy przyprawia o zawał!!! Aha! Jutro idę na usg kolan.


Ja posiadam ćwiczenia na wzmocnienie mięśnia czworogłowego. Miałam róźnice 8cm i w ciągu miesiąca zmniejszyła się ona tylko do 4cm, więc myślę, że są skuteczne. Umieszczę je w odpowiednim dziale, tj.: viewtopic.php?f=13&t=90. Wystarczy odrobina silnej woli i cierpliwość ;)

_________________

^Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie.


_______________________________________________________
12.12.2009r. [*] - Nie umiera ten, kto żyje w sercach i pamięci innych ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Agnieszka
PostNapisane: 20 sie 2009, o 22:11 
Offline

Dołączył(a): 20 sie 2009, o 10:45
Posty: 22
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromalacja obustr., kłopoty z odbudową mm. czworogłowych
Ewa, madn3ss1916, wielkie dzięki za zestawy ćwiczeń, przejrzałam je i widzę, że części z nich nie znałam. Fajnie, że nadają się do wykonywania w domu w wolnej chwili. Od jutra biorę się do roboty! Pozdrawiam Was serdecznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Agnieszka
PostNapisane: 20 sie 2009, o 22:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2009, o 23:06
Posty: 142
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Artroskopowo usunięta część łąkotki przyśrodkowej, transpozycja rzepki (sp. Trillat), resekcja tkanek miękkich i nerwiaków;
konflikt rzepkowo-udowy i uszkodzony nerw.
aguar napisał(a):
Ewa, madn3ss1916, wielkie dzięki za zestawy ćwiczeń, przejrzałam je i widzę, że części z nich nie znałam. Fajnie, że nadają się do wykonywania w domu w wolnej chwili. Od jutra biorę się do roboty! Pozdrawiam Was serdecznie.


Cieszy[my] się razem z Tobą i życzy[my] powodzenia ;), nmzc.

_________________

^Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie.


_______________________________________________________
12.12.2009r. [*] - Nie umiera ten, kto żyje w sercach i pamięci innych ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL