forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 12:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prawdziwe wrodzone nawykowe zwichnięcie rzepki
PostNapisane: 19 wrz 2012, o 18:44 
Offline

Dołączył(a): 19 wrz 2012, o 18:32
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: 22 lata, prawdziwe wrodzone nawykowe zwichnięcie rzepki, diagnoza niedawno, po pierwszej wizycie u ortopedy, proponowane zastrzyki dostawowe, pomyśleć o operacji...
Odkąd pamiętam zdarzały mi się niespodziewane upadki, połączone z uczuciem "przeskakiwania" rzepki w kolanie i rwącym bólem, który mijał po kilku-kilkunastu minutach. Nikt nigdy z tym nic nie robił - w końcu dzieci się przewracają czasem, a ja może mam problemy z koordynacją i jestem niezdarą? W lipcu upadłam tak, że kolano spuchło i bolało przez kilka dni, miałam problem ze zginaniem i prostowaniem... Potem wszystko wróciło do normy, ale za kilka tygodni przez to "przeskakiwanie" miałam dwa rowerowe wypadki i dość mocno się poobijałam. To wszystko (plus mój chłopak, motywujący mnie do zrobienia z tym porządku) spowodowało, że wczoraj odwiedziłam ortopedę.

Diagnoza: "Ma pani wadę wrodzoną, prawdziwe nawykowe zwichnięcie rzepki". Skierowanie na rtg obu kolan. Propozycja zastrzyków dostawowych raz w miesiącu i... "proszę przemyśleć kwestię operacji, to nie jest prosty zabieg i zostają blizny, ale moim zdaniem warto". Nie wiem co robić. W głowie mam kompletny mętlik. Może wiecie, jak wygląda taka operacja, czy jest skuteczna już na stałe, ile trwa unieruchomienie po operacji i rehabilitacja, jakie mogą być powikłania? Czy warto się zdecydować na zabieg? I czy te blizny są bardzo szpecące (to nie jest pytanie naiwnej małolaty tylko młodej kobiety, która czasem chciałaby móc założyć krótką spódnicę?

Bardzo proszę o pomoc :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawdziwe wrodzone nawykowe zwichnięcie rzepki
PostNapisane: 19 wrz 2012, o 21:18 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 23:09
Posty: 46
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Nawykowe zwichnięcia rzepki kolana lewego,prawego.2006.06-uwolnienie troczków,Shaving.2011.07-rekonstrukcja troczków rzepki mpfl) (2012.03-przecięcie troczków bocznych, duplikacja troczków przyśrodkowych,2011.07-rekonstrukcja troczków MPFL, boczne przyparcie rzepki kolano prawego. Ogólnie chondro w obu 3-4st.
Hej..troche mnie to zdziwilo jak czytałam Twojego posta, ze mniłas zwichniecia i nic z tym nie robiłas.. ja sama mam nawykowe zwichniecie rzepek w obu kolanach( no moze juz nie ma ) jestem po 3 operacjach i teraz ma byc juz ok..ale moje zwichnieca wygladały tak..np.rzepka mi sie zwichneła i zostawała z boku nie byłam jej w stanie nastawic wiec przyjezdzalo pogotowie i nie zabieralo do szpitala i tam mi ja nastawiano nic przyjemnego brr ..:) ALe mam nadzieje ze juz na zawsze zażegnałam te straszne zwichniecia! Chetnie pogadm na gg mozsz napisac na priv.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawdziwe wrodzone nawykowe zwichnięcie rzepki
PostNapisane: 20 wrz 2012, o 01:06 
Offline

Dołączył(a): 18 maja 2012, o 10:51
Posty: 28
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: 15/10 - rekonstrukcja MPFL, uwolnienie troczków bocznych.
jeżeli chodzi o zwichnięcia rzepki to w dużym stopniu zlikwidowanie problemu leży w systematycznej, ciągłej rehabilitacji, wzmacnianiu (nawet podstawowymi ćwiczeniami izometrycznymi) mięśni uda, szczególnie czworogłowego i jego głowy przyśrodkowej, która trzyma rzepkę w ryzach.
przy nawykowych zwichnięciach jednym z operacyjnych jest rekonstrukcja troczków rzepki i często uwolnienie troczków z drugiej strony rzepki, coby ustawić ją w dobrym miejscu. taki też zabieg mnie czeka, także jak będę już po to mogę dać znać ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawdziwe wrodzone nawykowe zwichnięcie rzepki
PostNapisane: 20 wrz 2012, o 20:09 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 23:09
Posty: 46
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Nawykowe zwichnięcia rzepki kolana lewego,prawego.2006.06-uwolnienie troczków,Shaving.2011.07-rekonstrukcja troczków rzepki mpfl) (2012.03-przecięcie troczków bocznych, duplikacja troczków przyśrodkowych,2011.07-rekonstrukcja troczków MPFL, boczne przyparcie rzepki kolano prawego. Ogólnie chondro w obu 3-4st.
Hej...Yhm.. tak wiem ze należy ciage wzmacniać głowe przyśrodkowa on jest bardzo ważna by była mocna. Jestem rok juz po tej rekonstrukcji troczkow przysrodkowychlewego kolana lewego zaś prawe to bylo robione podciece troczkow bocznych i pod skórna duplikacja troczkow przysrodkowych jestem prawie 6 miesicy po.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL