forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 kwi 2024, o 12:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kolana starszego pana ;-(
PostNapisane: 8 lut 2012, o 20:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2012, o 13:23
Posty: 9
Lokalizacja: 3miasto
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zmiany zwyrodnieniowe:
P.Kolano:Chondro I/II
L.Kolano"Chondro III/IV
Stan na 2007
07.2012 - L.Kolano-osteotomia guzowatości k.piszczelowej+przeszczep hyalofast. Rehabilitacja w toku...
Tak właśnie powiedziała mi kiedyś moja lekarz pierwszego kontaktu...Cała historia w moim przypadku zaczęła się w ostatniej klasie szkoły podstawowej, na lekcji W-F coś chrupnęło i tyle, lewa noga w gips na miesiąc i czekanie na operację 3 lata :shock: tak właśnie 3 lata i w 1995 roku zabieg w opisie artroskopia i usunięcie ciała wolnego... :?: następna artroskopia w 1997 i resekcja fałdu. Następnie 10 lat przerwy i w 2007 artroskopia, shaving zmienionej chrząstki (chondro III/IV)i shaving i elektrokoagulacja fałdu błony maziowej i w tym samym 2007 roku pierwszy zabieg na kolano prawe :!: i shaving zmienionej chrząstki i elektrokoagulacja fałdu błony maziowej (chondro I/II). Od 2008 sam doszedłem że pomaga mi picie galaretki spożywczej i na tym patencie jadę do teraz z tym, że na początku piłem raz na tydzień i było w miarę ok, teraz już raz dziennie nie pomaga i ból jak diabli czasem przychodzi przy czym kolano nigdy mi nie puchnie. Pod koniec 2011 zrobiłem USG stawów i wyszło tak:
Staw prawy jak i lewy praktycznie taki sam opis:
Wysięk w zachyłku nadrzepkowym 4,1mm, chrząstka na kłykciach k udowej z cechami chondro I/II cech osteofitów na krawędziach pow. stawowych. Niewielki wysięk w kaletce podrzepkowej głebokiej. Cechy wysokiego ustawienia rzepki, cechy lateryzacji rzepki. Żyła podkolanowa bez cech zakrzepicy.

Niestety Pani robiąca USG powiedziała, że rzepek na USG za bardzo nie zobaczy, gdyż w tym badaniu tego nie widać dobrze. Teraz bolą mnie kolana jak nigdy, bywa, że leże bez zbytniego ruchu kilka dni tak boli i ta galeretka już nie pomaga co mnie przeraża bo co dalej robić?!? Na razie czekam na wizytę do ortopedy i chcę iść na rezonans...Brałem do tej pory co jakiś czas zastrzyki dostawowe typu SUPLASYN itp...ale tanie wiadomo nie są więc...Wizytę u Ortopedy mam za tydzień ale do tej pory nikt mi nie wskazał co robić żeby leczyć, więc i po tej wizycie nic się nie spodziewam...lecz z chodzeniem coraz trudniej :cry: Czytałem na forum o lateralizacji i wysokim ustawieniu rzepki...czy ktoś mógłby coś na podstawie własnych przeżyć dodać co z tym robić dalej? Wszelkie info mile widziane


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolana starszego pana ;-(
PostNapisane: 9 lut 2012, o 10:15 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 09:10
Posty: 97
Lokalizacja: Gda/PL
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: LEWE: zerwane ACL, uszkodz.łakotki przyśrodkowej, zmiany zwyrodnieniowe, chondropatia II-IV st., obrzek maziowki i ciała Hoffy. Rekonstrukcja ACL 01.12.2010.
PRAWE:podobnie, rekonstrukcja 17.11.2011.Rehabilitacja.
Inne informacje: Uszkodzenie kolan w wyniku amatorskiej gry w piłkę nożną, dalsza dewastacja spowodowana olaniem sprawy i uprawianiem sportów z zerwanymi więzadłami.
Ostra historia. Oczywiscie ja nie pomoge, bo ekspertem nie jestem. Moge tylko doradzić.
Wydaje mi sie, ze uszkodzenia jakie wynikaja z USG nie powinny wywolywac takiego bolu.
Koniecznie trzeba zrobic dobry rezonans. Jezeli jestes z 3city podobno najlepsza jest p. Sawicka z ul. Polanki 7. A potem isc do dobrego ortopedy. Tutaj jest spore pole do wyboru. Polecam ortopedow z PCT.
Dodatkowo wydaje sie, że trzeba zrobić badnia reumatoidalne i czy nie ma jakis przewlekłych stanów zapalnych wywołanych kontuzjami, operacjami itd.
A potem fizjoterapia i ćwiczenia.

Powodzenia!

PS> Też mam kolana "dziadka" ale całe szczęście jeszcze nie mam nieustających bólów, mimo tego ze kolana są zmasakrowane. Wiec koniecznie trzeba szukać innej przyczyny niż to co masz na USG.

_________________
Pzdr
____
01.12.2010. Kolano lewe - Artroskopia z rekonstrukcja ACL sp. BPTB, mocowanie Biosure oraz częściowa meniscektomią przyśrodkową.
17.11.2011. Kolano prawe - rekonstrukcja ACL tą samą metodą. W trakcie rehabilitacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL