forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 19:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Uraz lewego kolana
PostNapisane: 8 lip 2010, o 12:57 
Offline

Dołączył(a): 8 lip 2010, o 12:15
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam,
15 kwietnia odbywalam swoj rutynowy trening czwartkowy (Zumba) i niestety pod koniec zajec wykonalam nieprawidlowy ruch w plaszczyznie bocznej. Bol byl fatalny, zemdlalam na sali jeszcze przed przyjazdem pogotowia. Lekarz zalecil zdjecie RTG (nie wykazalo uszkodzenia kosci), wbito mnie na 3 tygodnie w usztywniacz (od pachwiny az po kostke) i zalecono czekac... dostalam kule do chodzenia i niestety kuli tych musze uzywac do dzisiaj - noga nie jest sprawna, nie moge ani zgiac ani wyprostowac kolana. Sa dni lepsze, ze chodzenie mi w miare wychodzi ale sa tez takie dni, ze kolano mocno ucieka.
Zrobilam rezonans magnetyczny, niestety lekarz nie zalaczyl zadnego opisu - w tej chwili czekam na opinie innego lekarza, ktory otrzymal CD z rezonansem. Czy sa jakies cwiczenia jakie moge wykonywac? Cwicze caly czas wyprost ale z uwagi na fakt, ze kolano jest bardzo niestabilne boje sie robic jakies bardziej obciazajace cwiczenia (bieganie, silownia itp.).
Pozdrawiam Kolankowcow


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Uraz lewego kolana
PostNapisane: 8 lip 2010, o 20:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Cześć Eni,

myślę, że takiej rady może udzielić Ci tylko fachowiec - rehabilitant.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Uraz lewego kolana
PostNapisane: 9 lip 2010, o 08:13 
Offline

Dołączył(a): 8 lip 2010, o 12:15
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Dzien Dobry,
caly czas czekam na opinie - jeden z lekarzy, ktorzy w przelocie ogladali wyniki twierdzil, ze wiezadlo krzyzowe jest zerwane w 80 procentach, inny dodal do tego zmiazdzenie lakotki oraz zbicie szpiku kostnego.... NIKT nie napisal zadnej opinii. I tak od trzech miesiecy sie telepie.
Zobaczymy co teraz powie fachowiec
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Uraz lewego kolana
PostNapisane: 9 lip 2010, o 09:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
A no właśnie - sytuacja jest jak widać skomplikowana i na pewno dobieranie ćwiczeń na własną rękę jest ryzykowne. Powinien Ci w tym pomóc rehabilitant, najlepiej w porozumieniu z lekarzem. Spróbuj popytać lekarza o możliwość rehabilitacji w tej sytuacji - może Ci kogoś poleci. Możesz też spróbować sama skonsultować się z rehabilitantem, ale przypuszczam, że też będzie potrzebował opinii lekarza.
Czy konsultujesz się prywatnie czy na NFZ? Ta pierwsza droga zazwyczaj przyśpiesza proces diagnozy i leczenia. Jeśli po 3 miesiącach od urazu ciągle nie jesteś pewna co Ci jest, to coś tu jest nie tak...
A co do pisemnych opinii to niestety nie jest łatwo wydębić je od lekarzy (wiem z doświadczenia), ale warto zawalczyć i powiedzieć lekarzowi, że chcesz coś takiego. Czasami (niestety, poza NFZ, rzadko) lekarze prowadzą kartę pacjenta - możesz poprosić o kopię.
Powodzenia.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Uraz lewego kolana
PostNapisane: 9 lip 2010, o 11:03 
Offline

Dołączył(a): 8 lip 2010, o 12:15
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
W tej chwili przerabiam wersje NFZ + prywatny lekarz oraz lekarz wskazany przez ubezpieczenie prywatne - jestem juz "troszeczke" :evil: zmeczona cala sytuacja i bardzo chcialabym zaczac normalnie cwiczyc.

Dziwi mnie tylko dlaczego tak problematyczne jest uzyskanie pisemnej opinii...

Lato mija a ja nie jestem w stanie poruszac sie w miare sprawnie bo po kilku chwilach kolano puchnie i boli a jeszcze do tego remont w domu... ech, zycie ;)

Smieszna jest cala sytuacja bo do tej chwili nie wiem dokladnie co sie dzieje z kolanem....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Uraz lewego kolana
PostNapisane: 20 sie 2011, o 09:34 
Offline

Dołączył(a): 20 sie 2011, o 09:26
Posty: 2
Typ użytkownika: Sympatyk
Lepiej nie robić ćwiczeń na własną rękę, to zbyt niebezpieczne.

Chciałabym zapytać o coś innego: czy oprócz tego niemiłego incydentu jesteś zadowolona z zajęć zumby? Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL