forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 11:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: paskuda:)
PostNapisane: 1 lut 2010, o 23:28 
Offline

Dołączył(a): 1 lut 2010, o 12:33
Posty: 28
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: przewlekłe bóle kolan od kilku lat, lekarze nie wiedzą co mi jest...
Witam serdecznie:) Mam 23 lata. na problemy z kolanami cierpię od ponad 2 lat. w tym czasie zmieniałam lekarzy chyba 7 krotnie, jak dotąd nie trafiłam na takiego, który mógłby mi pomóc. Diagnozy były różne: od rzekomej koślawości kolan, przez nadwyrężenie mięśni, skręcenie kolan, po przewlekły stan zapalny, a nawet przyparcie rzepki. wszystko zostało wykluczone. Najnowszą niespodzianką jest podejrzenie RZS. Pożyjemy, zobaczymy, chociaż obstawiam powrót do pozycji wyjściowej. w tej chwili jestem na etapie blokad 2 razy w tygodniu i ketonalu praktycznie co rano, żeby jakoś funkcjonować. Pozdrawiam wszystkich serdecznie:) Kamila


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: paskuda:)
PostNapisane: 2 lut 2010, o 18:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Cześć, Paskudo :-).

Nie mam teraz dobrego dostępu do internetu, więc króciutko. Naprawdę postaraj się spotkać z dobrymi fachowcami i to jak najszybciej - w razie potrzeby jedź do Warszawy. Blokady 2 x w tygodniu, ketonal? To nie brzmi dobrze. Pamiętaj, że blokady należy stosować z wielką rozwagą, bo dość mocno niszczą staw. Nie czuję się wielkim fachowcem od blokad, ale czytałam, że nie należy brać więcej niż 5. Uważaj na to, naprawdę. Zachęcam Cię gorąco, abyś zrobiła WSZYSTKO, co możesz w celu szybkiego wyjaśnienia sprawy. Dobry ortopeda i reumatolog, koniecznie. U reumatologa oprócz RZS wypytaj o reaktywne zapalenie stawów. I tak, jak, pisała Palma na szybko możesz sobie zrobić podstawowe badania krwi, o którym piszemy w viewtopic.php?f=48&t=193. Pytanie czy blokady trochę ich nie zaburzą (tego nie wiem), ale RF powinien być w miarę niezależny.

Pozdrawiam serdecznie,

Ewa

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: paskuda:)
PostNapisane: 2 lut 2010, o 20:53 
Offline

Dołączył(a): 1 lut 2010, o 12:33
Posty: 28
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: przewlekłe bóle kolan od kilku lat, lekarze nie wiedzą co mi jest...
dziękuję Ewo za rady:) Napewno skorzystam. Z blokad raczej zrezygnuję, bo właśnie się naczytałam kilku niefajnych rzeczy o ich skutkach dla organizmu... Badania koniecznie zrobię, w końcu to podstawa, szczególnie te różne wskażniki reumatyczne i zapalne. Do Warszawy mówisz? Cóż, narazie nawet nie mam jak, ale bliżej wiosny napewno udam się do porządnego specjalisty, bo cała ta sytuacja, ciągłe zzmiany lekarzy, absurdalne diagnozy i bezustanne wracanie do punktu wyjścia wykańcza mnie powoli:( Pozdrawiam Cię serdecznie. Kamila


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: paskuda:)
PostNapisane: 5 lut 2010, o 15:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Trzymam, kciuki, Kamila. Przyznam, że ta blokada 2x w tygodniu mnie przeraziła i chyba dobrze, że z tego zrezygnowałaś. Skoro zbadałaś lepiej temat blokad, może pokusisz się o napisanie małego podsumowania, tak aby następni użytkownicy mieli już łatwiej :-). Proponowałabym tutaj http://www.kolana.hg.pl/forum/viewforum.php?f=48.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: paskuda:)
PostNapisane: 5 lut 2010, o 20:38 
Offline

Dołączył(a): 1 lut 2010, o 12:33
Posty: 28
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: przewlekłe bóle kolan od kilku lat, lekarze nie wiedzą co mi jest...
oczywiście Ewo, juz streściłam całą swoją świeżo nabytą wiedzę. Przyznam że mnie to przeraziło, jak również diagnoza neurologa u którego dziś byłam, że moje problemy z czuciem w łydce są spowodowane uszkodzeniem nerwu przez stosowanie blokad:( Na szczeście da się to wyleczyć. Ale cóż, człowiek uczy się na błedach, mam nadzieję że mój błąd pozwoli innym nauczyć się czegoś i postąpić mądrzej ode mnie:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL