forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 23:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: skręcona rzepka zerwane troczki
PostNapisane: 10 sie 2014, o 23:21 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2014, o 23:08
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Mam skręconą rzepkę i zerwane troczki.Diagnozę lekarz wystawił bez zdjecia. miałam 10 dni gipsu . Teraz 4 tygodnie stabilizatora i chodzenia z kulami.skończylam 2 tyg. rehabilitacji.Czego spodziewać się teraz ? jak to sie leczy
Witam. Od 3 lat leczę się na kolana .najpierw na Martwice asymilacyjną guzowatości kości piszczelowej potem na chondromalację rzepki aż do dziś . 6 lipca uszkodziłam kolano.powiedziano że mam skręcone kolano i założyli m i szynę gipsową na 10 dni,na kontroli powiedzieli że Mam skręconą rzepkę i zerwane troczki.Diagnozę lekarz wystawił bez zdjecia.. Zalecił 4 tygodnie chodzenia ze stabilizatorem i kulami oraz rehabilitacje 2 tygodnie . 21 mam kontrolę . czego mogę się spodziewać ? jak takie coś się leczy ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: skręcona rzepka zerwane troczki
PostNapisane: 10 sie 2014, o 23:57 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2014, o 13:39
Posty: 8
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: od 9 lat skręcenie stawu kilka zwichnięć rzepki
2 artroskopie przycięcie troczków rzepki
uszkodzenia chrząstki, do translokacji
prawe nawykowe wypadanie rzepki, do
translokacji. Od 9 lat nawracające urazy
Witaj Kasia:).
To wszystko zależy, powinnaś zrobić rezonans magnetyczny w tedy będzie można ocenić stopień zniszczeń w Twoim kolanie i lekarz stwierdzi czy wystarczy Ci usztywnienie a potem rehabilitacja, czy trzeba zrobić zabieg. Jeśli to pierwsze zwichnięcie i nie ma uszkodzeń chrzęstno - kostnych to prawdopodobnie usztywnienie a potem wzmacnianie mięśnia 4 głowego, szczególnie jego głowy przyśrodkowej:). Jeśli troczki są poważnie uszkodzone lub powracająca na swoje miejsce rzepka dokonała uszkodzenia chrząstki w stawie to trzeba zastosować dalsze kroki. Jeśli fragment chrzęstno - kostny jest duży i stanowi zagrożenie dla ruchomości stawu to trzeba go usunąć artroskopowo. Miałem 2 takie zabiegi, nic strasznego - 2 małe nacięcia, 3-4 dni w szpitalu i do domu:). Jeśli troczki są mocno zerwane to stosuje się również stabilizator a w przyszłości być może przycięcie troczków bocznych (również artroskopowo i z autopsji również mówię nic strasznego) lub translokację, tak jak obecnie w moim przypadku. Przede wszystkim dokładne badania, bo na ślepo zerwanie troczków można tylko podejrzewać:). MRI + dobry ortopeda:).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL