forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 13:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: niskie ustawienie rzepki po urazie- operacja
PostNapisane: 11 mar 2014, o 20:45 
Offline

Dołączył(a): 18 maja 2012, o 16:04
Posty: 9
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: otwarte złamanie rzepki..operacja
Witam wszystkich ponownie :)
Przypomnę iż jestem po wypadku złamania rzepki w 03.2012r.także to już 2 lata a ja jestem przed koniecznością skomplikowanej operacji przesunięcia rzepki w górę.. prawdopodobnie komplikacje powypadkowe, pooperacyjne..hm..
Rzepka tj. wiązadło rzepki jest krótsze o ok. 13 mm z cechami bliznowacenia.
W maksymalnym dostępnym zgięciu szczyt rzepki opiera się o krawędź kości piszczelowej.
Podejrzenie przykurczu troczków bocznych, lateralizacja rzepki, chondromalacja II/III st. chrząstki szklistej powierzchni stawowej rzepki oraz chrząstki szklistej kości udowej w stawie udowo rzepkowym.
To wyniki mojego kolanka..
Byłam u kilku lekarzy i mam różne opinie jeden z nich stwierdził, że tylko operacja przesunięcie więzadła rzepki i nic więcej nie wchodzi w grę.. żadna rehabilitacja nie pomoże..ma to być b. skomplikowane gdyż trzeba odciąć wiązadło rzepki z kością i podnieść ją w górę o ok.do 1 cm. na śrubę.. masakra słabo mi się zrobiło jak to usłyszałam :( oraz czyszczenie kolana, przycięcie troczków..
Drugi lekarz ma pewne obawy co do tak skomplikowanej operacji i do przycięcia troczków też nie koniecznie... każe się rehabilitować i co dalej zobaczymy..
Moje kolanko mi doskwiera, trudno mi się chodzi szczególnie po schodach i gdy jest zmęczone po 8 godzinach siedzenia w pracy..
Nie wiem jaką podjąć decyzję, może ktoś z Was miał podobne doświadczenia to bardzo proszę o podzielenie się nimi.
Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: niskie ustawienie rzepki po urazie- operacja
PostNapisane: 11 mar 2014, o 23:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2011, o 23:57
Posty: 51
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: rekonstrukcja chrząstki
polecam ze szczerego serca dr Sadlika on leczy w szpitalu św.Łukasza w Bielsku Białej uratował mi kolano jest bardzo zaangażowany w każdego pacjenta i pomoże wybrać najwłaściwsze leczenie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL