forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 18:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja chrząstki stawowej, plastyka rzepki
PostNapisane: 27 lip 2013, o 17:47 
Offline

Dołączył(a): 27 lip 2013, o 16:41
Posty: 12
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromolacja
Jak możesz napisz mi co robiłaś tzn jaką rehabilitacje przed zabiegiem, ja tez pierwsze miałem problemy z lewym kolanem 3 razy altroskopia, teraz miałem 5 lat spokoju i odezwało się niby zdrowe kolano bo prawe a okazuje sie że jest w gorszym stanie niż to leczone. Przewalone jest że bolą mnie teraz dwa kolana a co będzie po zabiegu jak obciąże drugie? masakra, zdecydowałem się na zastrzyk w środę w to drugie kolano żeby jakoś go podratować. JEst to dawka którą można zaaplikować 1 raz do roku a cena 600zł, ale zdrowie jest teraz najważniejsze wiec chwytam się wszystkiego


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja chrząstki stawowej, plastyka rzepki
PostNapisane: 27 lip 2013, o 21:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2011, o 23:57
Posty: 51
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: rekonstrukcja chrząstki
rehabilitacja polegała głównie na mobilizacji rzepki i rozciąganiu więzadeł i troczków oraz wzmacnianiu mięśni uda mialam artroskopię i na szczęście mam tylko trzy małe cięcia w szpitalu byłam jedną dobę bo nie bylo potrzeby przebywać dłużej znieczulenie mialam do kręgosłupa i oglądałam na monitorze cały przebieg operacji dość ciekawe doświadczenie nic się nie martw zobaczysz że wszystko będzie dobrze wiem że strach zawsze towarzyszy też tak miałam ale dziś wiem ze nie potrzebnie wszystko jest na najlepszej drodze że już niedługo będę jeździć na rowerze głowa do góry trzymam kciuki za Ciebie i życzę żeby wszystko przeszło łagodnie jak u mnie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja chrząstki stawowej, plastyka rzepki
PostNapisane: 27 lip 2013, o 21:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2011, o 23:57
Posty: 51
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: rekonstrukcja chrząstki
jedno pytanie przeoczyłam szpik pobierany miałam z kości piszczelowej wiertareczką nawiercone i strzykawką pobrane daj znać jak będziesz już po


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja chrząstki stawowej, plastyka rzepki
PostNapisane: 28 lip 2013, o 13:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Gratulacje, Kuternoga. Oby tak dalej :-). Trzymam mocno kciuki.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja chrząstki stawowej, plastyka rzepki
PostNapisane: 28 lip 2013, o 19:17 
Offline

Dołączył(a): 27 lip 2013, o 16:41
Posty: 12
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromolacja
Mi lekarz powiedział że nie będzie robił altroskopi tylko cięcie, więc powrót do zdrowia i sprawności będzie dłuższy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja chrząstki stawowej, plastyka rzepki
PostNapisane: 8 wrz 2013, o 19:26 
Offline

Dołączył(a): 1 lut 2010, o 12:33
Posty: 28
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: przewlekłe bóle kolan od kilku lat, lekarze nie wiedzą co mi jest...
Witam wszystkich ponownie po dość długiej przerwie :) Widzę sporo nowych człowieków się pojawiło :) 3 tygodnie temu miałam w końcu tą nieszczęsną plastykę ubytku chrząstki rzepki metodą AMIC (mikrozłamania + błona kolagenowa) i niby wszystko jest ok, operacja przebiegła pomyślnie,bo nie boli aż tak, lekarz nawet powiedział, że będę tak zadowolona, że nie będę się mogła doczekać kiedy mi drugą nogę zrobi, a tam niestety jest co robić - chondromolacja już IV stopień :( do tego postępujące zmiany degeneracyjne wiązadła krzyzowego przedniego i zwyrodnienia :/ Z operowaną nogę teoretycznie jest ok, ale... kąt zgięcia teoretycznie mam ustawiony w ortezie na 60%, za tydzień ma być już 90, ale to tylko teoria, nie zegnę kolana tak bardzo, bo mam wrażenie, że w pewnym momencie robi się ono sztywne i dalej nie pójdzie, poza tym, czasem jak zginam, to coś mi tak dziwnie "chrupie" nie wsamym kolanie, ale jakby pod, poza tym opuchlizna jest straszna, mój lekarz twierdzi, że to jest normalne, ale mnie to przeraża, kolano jest tak obrzęknięte, że w ogóle kształtem kolana nie przypomina. Na zewnątrz chodzę o kulach, w domu bez kul podpierając się ścian i czego się tylko da ;) Czy może mi ktoś powiedzieć, czy takie objawy są normalne i nie ma się czym przejmować, czy mam się bać? Bo lekarz jak byłam na kontroli, obejrzał tylko kolano, kazał mi kilka razy napiąć i rozluźnić czterogłowy i na tej podstawie stwierdził, że jest ok. Aaaa i jeszcze muszę dodać, że nie umiem podnieść nogi do góry. Przy każdej próbie podniesienia czuję przeokrutny ból w kolanie, coś potwornego, jedynie o kilka milimetrów udaje mi się oderwać piętę nad podłoże :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja chrząstki stawowej, plastyka rzepki
PostNapisane: 9 wrz 2013, o 22:37 
Offline

Dołączył(a): 7 sie 2013, o 22:53
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Nie martw się wszystko będzie ok! Ja jestem po AMICU i dodatkowo wiezadle przyrzepkowym 6 tyg. Mialem takie same obawy jak Ty. Kolano nie zegnie sie od razu-wiadomo, trzeba sie przemeczac i stopniowo coraz mocniej zginac noge. ja po 3 tyg mialem moze 60 stopni tak jak Ty- teraz to ok 120 stopni. Moje kolano nadal nie wyglada jak normalne- jak chcesz moge wrzucic zdjecia jak wygladalo 3 tyg po operacji:) Dodatkowo mialem cala sina noge. Teraz juz odrzucilem kule i staram sie chodzic normalnie. Mi dopiero po tych 6 tyg pozwolili noge obciazac. Podobnie tez jak Ty mam problem z drugim kolanem i nie moge sie doczekac az mi je naprawia:) Glowa do gory i wszystko bedzie dobrze:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja chrząstki stawowej, plastyka rzepki
PostNapisane: 10 wrz 2013, o 13:50 
Offline

Dołączył(a): 1 lut 2010, o 12:33
Posty: 28
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: przewlekłe bóle kolan od kilku lat, lekarze nie wiedzą co mi jest...
Dzięki Nomedzik za info :) Trochę mnie uspokoiłeś, bo zaczynałam się martwić, że coś jest nie tak. Gdzie miałeś operację? I powiedz mi jak z rehabilitacją? Mnie lekarz zlecił, ale na NFZ wiadomo jest lipa straszna, a prywatnie mnie zwyczajnie nie stać - u nas dobry rehabilitant bierze 50 - 80 zł za godzinę :/ Po prostu zdzierstwo, ale chyba nie mam wyjścia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja chrząstki stawowej, plastyka rzepki
PostNapisane: 10 wrz 2013, o 23:06 
Offline

Dołączył(a): 27 lip 2013, o 16:41
Posty: 12
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromolacja
U mnie niestety termin operacji się zmienił z 5 na 24 wrzesień :(, pierwsze urlop lekarza a teraz wyleciał do Wiednia na sympozium i lipa, czekam dalej, a tak mnie bolą kolana że chodze o kulach :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rekonstrukcja chrząstki stawowej, plastyka rzepki
PostNapisane: 10 wrz 2013, o 23:15 
Offline

Dołączył(a): 7 sie 2013, o 22:53
Posty: 6
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Operacje mialem w wielu miejscach- w sumie mialem juz ich 7 bo z kolanami bawie sie juz od dobrych 6 lat. AMIC mialem robiony w Poznaniu u dr Piontka, lekarza Lecha Poznan i jednego z lepszych lekarzy w Polsce.(wczesniej m.in u Rucinskiego w Poznaniu i u Widuchowskiego w Piekarach Ślaskich). Niestety Rehabilitacja kosztuje mnie 100zł za wizyte, 2-3 razy w tyg na poczatku teraz to jedna tygodniowo. Powiem jednak ze warto, pelen profesjonalizm, odpowiedzi na wszystkie pytania+ fajna atmosfera. Ale to wszystko kosztuje...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL