forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 21:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: O przeszczepie na forumowisku i doświadczenia Khabibulina
PostNapisane: 30 sie 2009, o 22:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Dyskusja o przeszczepach na forumowisku:
http://chondromalacja.forumowisko.net/p ... i-vt14.htm

Najciekawsze:
------------------------------------------------
Khabibulin (miejmy nadzieję, że się odezwie) pisze o swoich doświadczeniach:

Jestem po przeszczepie chondrocytów. Podczas operacji IV stpień na rzepce i bocznej części kości udowej. Przeszczepiono chondrocyty, wypełniając pełen ubytek. Operacje wykonano 9 lipca 2008 roku. Dodatkowo wykonano rekonstrukcje więzadeł rzepkowo-udowych. Osteotomie Fulkersona. Gdy spytałem lekarza co mi zrobił. odpowiedział że "rewolucje październikową". Faktycznie kolano wygłąda całkowicie inaczej. Rezonansu jeszcze nie robiłem. Czy przeszczep się przyjął, jeszcze nie wiem. Ale nie mam żadnych dolegliwości bólowych. Mam pełną ruchomość stawu. Nie mam zadnych obrzęków, żadnych skrzepów, żadnych wysieków płynów. Nic nie chrupie i nie strzyka.
Co do kwalifikacji do przeszczepu chondrocytów to prosze udać się do lekarza wykonywującego taki zabieg. Kiedyś byłem u przychodniowego - osiedlowego "specjalisty" i kazał mi szykować sie na endoproteze.
Znam osobę która 5 lat po operacji przeszczepienia chondrocytów - IV stopień, ubytek około 13 cm kwadratowych.. Obecnie biega, amatorsko uprawia pływanie. Chodzi po górach.Medycyna w zakresie ortopedii, genetyki i biotechnologii robi tak gigantyczne postępy. Obyśmy tylko pieniądze mieli, to nam to wszystko uratują.Pozdrawiam serdecznie.

------
Najpierw miałem wykonaną biopsję metodą artroskopową. Pobrano około 20 tysięcy komórek chrzastki ( wielkości główki szpilki). Tej zdrowej chrzastki -nie objetej chorobą.Następnego dnia do domu i ostry trening. Po kilka godzin dziennie, zeby jak najbardziej wzmocnić miesnie po operacji tej już właściwej. Po okresie miesiaca przeszedłem operacje wszczepienia chondrocytów które po pewnym okresie zamienią się w pełnowartosciową zdrową chrzastkę. Powierzchnia chrzastki objetej chondromalacja jest szlifowana. Przyklejona zostaje specjalna kolagenowa membrana a pod nią umiejscowione zostają chondrocyty. Operacja trwała ponad 3 godziny i jest wykonywana na otwartm kolanie. Później przez 24 godziny musiałem leżeć na brzuchu. Chondrocyty muszą przylepic się do chrzastki a nie membrany. Po przekręceniu się na plecy dostałem od razu szyne do ruchu biernego i ćwiczyc musiałem przez 24 godziny. Po dwóch dniach hospitalizacji zostałem w stanie ogólnie dobrym wypisany do domu.Zabieg wykonano w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie a operacje przeprowadził dr Konrad Słynarski.
Koszt biopsii i chodowli chondrocytów został pokryty przez instytuk w którym pracuję - koszt tego wynosił około 4 tys euro.
Operacja z przeszczepem, z hospitalizacją - te koszty musiałem pokryć sam wynosiła około 14-16 tys złotych.

------
Rok po operacji rekonstrukcji stawu. Rok po codziennym katowaniu się na sali treningowej po kilka godzin dziennie. Dla wszystkich tych którzy traca wiarę mając 4 stopień cholerstwa na ch. Bo ja tak miałem w obu kolanach.Po roku, pełnym nadziej dzisiaj przepłynąłem 100 metrów dowolnym w czasie 1:05:30. To pozwala mi na powrót do sportu ( na poziomie amatorskim,ale z zacięciem). 14 i 15 listopada wybieram się na Puchar Polski do Lublina. Zaczynam szykować formę na przyszłoroczne Mistrzostwa Polski Masters w Poznaniu. Kolana nie trzeszczą,nie puchną, nie bolą.

------
Rekonstrukcja, czyli,
1Przeszczep chondrocytów na rzepce
2 Przeszczep chondrocytów na kłykciu bocznym kości udowej
3 Osteotomia Fulkersona
4 Rekonstrukcja więzadeł rzepkowo-udowych.
I jeszcze kosmetyka:) błony maziowej, troczków

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: O przeszczepie na forumowisku i doświadczenia Khabibulina
PostNapisane: 30 sie 2009, o 22:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Dodam od siebie, że również odwiedziłam doktora Słynarskiego (zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie), ale największe zrobiła cena przeczepu dla mnie. Uwaga, uwaga: 40 tysięcy :mrgreen: . Za jedno kolanko.

Na szczęście są też inne rozwiązania...

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: O przeszczepie na forumowisku i doświadczenia Khabibulina
PostNapisane: 12 gru 2010, o 21:52 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2010, o 20:12
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Złamanie kłykcia przyśrodkowego; nieprawidłowy zrost z późniejszą osteotomią całego kłykcia; usunięcie łąkotki przyśrodkowej- w przygotowaniu na przeszczepy
Tak ta cena trochę odstrasza niestety. Ja akurat mam to "szczęście", że za mój przeszczep zapłaci ubezpieczyciel. Na razie w wakacje będę miał robiony przeszczep łąkotki od dawcy
Tak wygląda przeszczep chrząstki: http://www.youtube.com/watch?v=YfZTaww4H7o
a tak przeszczep łąkotki: http://www.youtube.com/watch?v=RqYgPGo2Mvs


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL