forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 17:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: pytanie
PostNapisane: 17 maja 2010, o 09:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 maja 2010, o 08:53
Posty: 1
Lokalizacja: pomorskie
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromalacja rzepki 3,4 s.
niestabilność kolana
Inne informacje: jestem po 5 artroskopii kolana, ciężko, chondromalacja dalej postępuje
:roll: Witam! jestem tydzień po artroskopii (to już 5 operacja) teraz ortopeda przeciął troczki, usunął błonę maziową. Uwolnił rzepkę z podwichnięcia. Choruję od 1992 roku, teraz mam 30 lat. Chondromalacja na całej powierzchni kolana 2,3,4 st. a teraz od operacji, czyli od tyg. właściwie kolano mnie nie boli!!! :!: Nie wiem czy to jest normalne. :?: Jest spory wysięg do stawu.
Wczoraj byłam na małym spacerze, oczywiście o kulach i też zero bólu..........
Pozdro :!: :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pytanie
PostNapisane: 18 maja 2010, o 00:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2009, o 02:45
Posty: 143
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II/III, lateralizacja rzepek,
artroskopia kolana lewego 2011. Zwyrodnienia "od zawsze", diagnozowana od 2008. Po artro szybkie "postępy" w obrębie kręgosłupa, liczne przepukliny wielo płaszczyznowe. Z górami koniec, na rowerku coraz trudniej...
:lol: Witamy. Jak na 30 lat wiele przeszłaś.Pewnie masz już niezłą wiedzę o kolanach. Niestety, mnogość różnistych wątków trzeba przejść.Ale osoby będące w temacie wkrótce się odezwą.
Bardzo wcześnie zaczęłaś chorować.Co było przyczyną lub pierwszym widocznym skutkiem? Uraz, choroba? Napisz coś więcej a może przegapiłam Twoją historię?
Ja mam niewiele doświadczenia(watek: Powiedz parę słów o sobie). Moje problemy kolanowe narastały latami i nawarstwiają się.Do leczenia na serio (nie na serio to: lekarz 1-go kontaktu i leki przeciwzapalne :arrow: lekarz rehabilitant i standartowa fizykoterapia) trafiłam przypadkowo. Jak czytam kolejną historię jak twoja to zastanawiam się czy dzięki temu zachowałam się w jako takim stanie . U bardzo wielu osób po pierwszej artroskopii i prostym zabiegu chirurgicznym następują kolejne i kolejne...
Az wierzyć mi się nie chce, że nie odczuwasz bólu.Oby tak dalej, życzę :D
Czytaj wątek : wysięk po artroskopii http://www.kolana.hg.pl/forum/viewtopic.php?f=56&t=232


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pytanie
PostNapisane: 7 wrz 2010, o 10:23 
Offline

Dołączył(a): 7 wrz 2010, o 10:00
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: PRZESZCZEP CHONDROCYTÓW
Jeśli nie boli to dobrze. Zabieg odniósł efekt. Uwolnienie rzepki - czyli przecięcie troczków powoduje, że rzepka podnosi się a tym samym nie powoduje takiej pracy kolana która przynosi ból.
Wysięg to ochrona kolana przed niekorzystnymi warunkami.
Oznacza też, że cos tam jest nie tak ale po operacji zwykle jesy obrzęk.
Teraz tylko rehabilitacja koniecznie bo mięśnie mają swoją pamięć i trzeba nogę przyzwyczaić do nowych warunków.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pytanie
PostNapisane: 17 wrz 2010, o 14:40 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Brak bólu przy obciążeniu to dobry objaw ;) Jak pisze Chondrocyt - wysięk zawsze jest w stawie po zabiegu, nie ma na to rady, zejdzie do kilku tygodni. Ważne, żeby teraz nie przegrzewać tego kolana.
Ja po swojej 3 artro też nagle poczułam ogromną poprawę. Bolało lekko przy obciążaniu przez pierwsze 2 - 3 dni (dlatego lekarz mnie nie chciał wypuścić do domu, a tak starałam się udawać, że wszystko jest Ok, byleby tylko wrócić do własnego łóżka...). A potem zero bólu. Oczywiście do czasu... bo chondromalację mam nadal i kilka innych rzeczy w kolanie, których być nie powinno, ale jakoś się już do siebie nawzajem przyzwyczailiśmy...
Powodzenia i uważaj, żeby nie przesadzić z wysiłkiem ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL