forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 23:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 7 mar 2018, o 15:08 
Offline

Dołączył(a): 5 gru 2016, o 19:24
Posty: 29
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Jestem po wizycie i konkluzje są następujące: w moim przypadku (chondromalacja 4st, staw rzepkowo-udowy) - metoda AMIC wydaje się najbardziej odpowiednia, podobno jest najbardziej udokumentowana i potwierdzona. Będę miał robioną wersję bez mikrozłamań, artroskopia. Chondrofiller - według ortopedy nie potwierdzona jeszcze naukowo, podobno np. zawartość kolagenu dużo niższa niż AMIC lub Hyalofast, ogólnie więcej marketingu niż badań... To tyle tak na szybko...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 7 mar 2018, o 18:24 
Offline

Dołączył(a): 5 lut 2018, o 02:59
Posty: 57
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja w stawie rzepkowo-udowym III/IV; chondromalacja na kłykciu przyśrodkowym kości udowej III/IV. Kiedyś bardzo duża aktywność: konie, narty, łażenie po górach. Teraz kiszka.
Radecki -A możesz mi powiedzieć -ile masz lat? I jak bez mikrozłamań? Co będzie czynnikiem wzrostu? Co dr mówił o rehabilitacji? A koszt?
Ja miałam wizytę wczoraj. Niczego nowego się nie dowiedziałam. Hyalofastu w Szczecinie nie robią. Mam dalej wybór: chondrofiller lub amic - i strasznie się miotam. Szukam informacji jak się sprawdził amic u ludzi pod 50 lat. Tej wiedzy mi teraz brakuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 7 mar 2018, o 19:03 
Offline

Dołączył(a): 5 gru 2016, o 19:24
Posty: 29
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
mia napisał(a):
Radecki -A możesz mi powiedzieć -ile masz lat? I jak bez mikrozłamań? Co będzie czynnikiem wzrostu? Co dr mówił o rehabilitacji? A koszt?
Ja miałam wizytę wczoraj. Niczego nowego się nie dowiedziałam. Hyalofastu w Szczecinie nie robią. Mam dalej wybór: chondrofiller lub amic - i strasznie się miotam. Szukam informacji jak się sprawdził amic u ludzi pod 50 lat. Tej wiedzy mi teraz brakuje.



Mam 42 lata. AMIC i HYALOFAST można zrobić również bez mikrozłamań, zależy od stopnia chondramalacji i innych czynników, tu masz link, na dole jest opis:http://www.tomaszpiontek.pl/materialy-wideo.php
Koszt ok 10-12tys. Rehabilitanta ma przydzielić doktor, takiego który zna się na rehabilitacji dokładnie po tym zabiegu. Prawdopodobnie spotkanie z rehabilitantem raz w tygodniu przez minimum 3 miesiące. Rehabilitacja przy takich zabiegach jest równie ważna co sam zabieg... Jak się sprawdził AMIC coś jest tu na forum, o tym jak sprawdził się chondrofiller nie znalazłem...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 7 mar 2018, o 21:29 
Offline

Dołączył(a): 5 lut 2018, o 02:59
Posty: 57
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja w stawie rzepkowo-udowym III/IV; chondromalacja na kłykciu przyśrodkowym kości udowej III/IV. Kiedyś bardzo duża aktywność: konie, narty, łażenie po górach. Teraz kiszka.
Radecki -Dzięki za odpowiedź. Mój zabieg będzie kosztował 14 tys. Ale w przypadku amic byłyby zrobione 2 miejsca: kłykieć /jak u ciebie / -mam III/IV i bruzda między kłykciami /mam IV /. To byłoby cenowo porównywalne. Tylko ja mam mieć miniartrotomię. / Otwarty -ponoć minimalnie -staw / Przy doktorze zgrywałam bohatera /dam radę itd / ale tak naprawdę boję się tego. Może nie tyle bólu, który musi być w takim przypadku -co infekcji np., która zniweczyłaby cały wysiłek. A kasy na kolejną zabawę już długo nie będzie. ChondroFiller'a robi się w artrotomii -bezpieczniej. Szukałam informacji o skuteczności Amic dla starszych osób. Dogrzebałam się do wyników badań klinicznych, które producent prowadził. Wyszło nie tak źle. Zalecają amic do wieku 55 lat. Im starszy człowiek tym wolniej się regeneruje chrząstka /nawet 2 lata trwa cały proces i jest tej nowej mniej niż u młodziaków -ale zasadniczo coś się powinno wykluć. /Starsza grupa pacjentów w amic to powyżej 45 lat /.Amic też cały czas jest objęty międzynarodowymi badaniami. Dr Piontek w nich aktywnie uczestniczy . Chcą mieć wyniki w dłuższym czasie obserwacji. W zasadzie dużo mają. Robią amic od 2003r. Ale to taka wiedza nieoficjalna, nieopisana. Do Poznania mam też dość daleko. Na tyle , że nie wyobrażam sobie jeżdżenia co tydzień na rehabilitację. Ale mam dobrego rehabilitanta z doświadczeniem w Amic'u. I wiem, że rehabilitacja ma ogromne znaczenie. Zaliczyłam już artroskopię z mikrozłamaniami i pamiętam bańkę zamiast kolana i wszystkie kolory tęczy na nodze. Ale co tam -żeby tylko to "ciasto" urosło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 7 mar 2018, o 21:54 
Offline

Dołączył(a): 2 mar 2018, o 12:27
Posty: 18
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: uszkodzona chrząstka kości bocznej w kolanie
Radecki i Mia. Powiem Wam że też zastanawiałem się nad tą metodą AMIC ale trudno jest znaleźć sobie odpowiedź na pytanie AMIC czy Hyalofast tzn która lepsza. Hyalofast można zrobić na NFZ tylko się czeka. No nic,chyba na razie się wstrzymam i jeszcze poszukam chociaż 14 marca miałem mieć robiony hyalofast/mam IV stopień uszkodzenia kłykcia kości bocznej.Straszny żal że w tym roku musiałem sobie odpuścić narty no i chyba rower jak będzie ciepło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 7 mar 2018, o 23:55 
Offline

Dołączył(a): 5 gru 2016, o 19:24
Posty: 29
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mia, rehabilitant nie musi być z Poznania. Ja będę jeździł do Warszawy... dr Piontek robi też zabiegi w Warszawie... Ja będę miał robione na kości udowej i na rzepce oraz do tego w drugie kolano (tam mam chondro 3st) zastrzyk z osocza/szpiku/kwasu hyaluronowego żeby przedłużyć żywotność. Tym bardziej że będzie teraz przez jakiś czas mocniej obciążane...
Zbyszek, co do pytania AMIC czy HYALOFAST, podejrzewam że sama metoda może mieć podobną skuteczność natomiast równie ważne może być to jakie doświadczenie ma chirurg, uwarunkowania genetyczne, odpowiednia rehabilitacja itp.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 8 mar 2018, o 00:57 
Offline

Dołączył(a): 2 mar 2018, o 12:27
Posty: 18
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: uszkodzona chrząstka kości bocznej w kolanie
Radecki. Wydaje mi się że nie do końca jest tak że zależy to od doświadczenia chirurga bo obydwie metody wymagają tego doświadczenia. AMIC stosuje się od prawie 20 lat i głównie do większych ubytków natomiast hyalofast jest młodszą metodą i pytanie czy nie wynika z postępów medycyny. Znajomy miał AMIC robione w listopadzie i niestety nie przyjęło się.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 8 mar 2018, o 10:02 
Offline

Dołączył(a): 5 lut 2018, o 02:59
Posty: 57
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja w stawie rzepkowo-udowym III/IV; chondromalacja na kłykciu przyśrodkowym kości udowej III/IV. Kiedyś bardzo duża aktywność: konie, narty, łażenie po górach. Teraz kiszka.
Zbyszek . A ten znajomy to ile ma lat jeśli można wiedzieć?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 8 mar 2018, o 10:50 
Offline

Dołączył(a): 2 mar 2018, o 12:27
Posty: 18
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: uszkodzona chrząstka kości bocznej w kolanie
On ma 58 lat.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Technika ChondroFiller -czy ktoś miał regenerowaną chrząstkę tą metodą?
PostNapisane: 8 mar 2018, o 13:02 
Offline

Dołączył(a): 5 lut 2018, o 02:59
Posty: 57
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja w stawie rzepkowo-udowym III/IV; chondromalacja na kłykciu przyśrodkowym kości udowej III/IV. Kiedyś bardzo duża aktywność: konie, narty, łażenie po górach. Teraz kiszka.
Ponoć robi się tą metodą do55 lat. Zaryzykował...Strasznie mi go żal..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL