forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 10:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kolano z probówki
PostNapisane: 4 paź 2010, o 14:19 
Offline

Dołączył(a): 7 wrz 2010, o 10:00
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: PRZESZCZEP CHONDROCYTÓW
hm... to będzie trudne, bo ja zabieg miałam w Centrum Medical System a tam nie ma umowy z NFZ. Ja nie próbowałam ale może ktoś to zrobi i dostanie część kasy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolano z probówki
PostNapisane: 27 wrz 2011, o 17:54 
Offline

Dołączył(a): 3 sie 2011, o 17:31
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja obu kolan II/III, nadmierna ruchomość stawów, boczne przyparcie rzepki, niezidentyfikowane bóle kręgosłupa
wybaczcie, nie wiem, czy powinnam zalozyć oddzielny wątek czy dotyczy to tego wątku, prosze ewentualnie mnie poprawić. Lekarz zaproponował mi zamiast przeszczepu chondrocytów z ich hodowlą zabieg wszczepienia jakiegoś biomateriału czy też bioimplantu, ktory ma uzupełnić czy zastapić chrząstkę - czy ktoś zna szczegoły, może ktoś jest po takim zabiegu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolano z probówki
PostNapisane: 12 wrz 2013, o 00:15 
Offline

Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 23:59
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromalacja
Witam,
Pare lat temu stwierdzono u mnie chondromalację. Najpierw przeprowadzono artroskopię z nawiertami. Niestety operacja nie przyniosła żadnych efektów. 2 lata temu miałam przeprowadzoną operację przeszczepu tkanki chrzęstnej. Po operacji noga najpierw była w szynie gipsowej następnie zalecono mi noszenie ortezy. Nie zalecono żadnej rehabilitacji, a nawet odradzano jakikolwiek ruch. Z tego powodu przez 1,5 nie uprawiałam żadnego sportu poza notorycznym wyjazdem na snowboard (2 razy od zabiegu, jazda była bardzo zachowawcza). Jakiś czas temu zaczęłam pływać zdażyło mi się też grać w siatkówkę, koszykówkę czy jeździć na rowerze. Do tej pory nie miałam przeprowadzonej tomografii więc nic nie wiem na temat aktualnego stanu stawu. Do teraz kolano od czasu do czasu pobolewało. Od jakiegoś czasu jednak ból podobny jest do tego sprzed operacji. Odczuwany pod kolanem i z boku. Zauważyłam także opuchliznę.
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy takowa operacja mogła się nie powieść? Jeżeli tak to z jakiego powodu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL