forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 17:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rehabilitant
PostNapisane: 5 sie 2011, o 12:45 
Offline

Dołączył(a): 2 sie 2011, o 19:35
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Niezdiagnozowany ból kolan
Po czym poznać dobrego rehabilitanta ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Rehabilitant
PostNapisane: 1 wrz 2011, o 23:10 
Offline

Dołączył(a): 16 lis 2009, o 01:37
Posty: 85
Typ użytkownika: Profesjonalista
Mój problem: www.centrum-synergia.pl
Cha, ciekawe pytanie:)) z mojego punktu widzenia, jako wieloletniego terapeuty oraz nauczyciela przyszłych adeptów tego pięknego zawodu, mogę napisać tak: dobry terapeuta musi najpierw cie dobrze poznać - przeprowadzić z tobą dokładny wywiad, na bazie którego zbuduje sobie całą historię twojej choroby, dowie sie jaki tryb życia prowadzisz, jakie są twoje oczekiwania. inaczej zaplanuje terapię dla babci, która spędza czas głownie przd telewizorem a zupełnie inaczej dla osoby aktywnej. Dobry fizjoterapeuta dokładnie cie przebada funkcjonalnie - zobaczy czy przyczyna bólu Twoich kolan tkwi rzeczywiście w dysfunkcji stawu kolanowego czy tez jest on jedynie miejscem umiejscowienia sie dolegliwości pod wpływem przeniesienia z innych części ciała. wreszcie dobry terapeuta tak zaplanuje Twoja terapię, ze bez bólu (lub tylko w niewielkim zakresie) rozpoczniesz usprawnianie i odczujesz, ze po kazdej terapii pojawia się coraz lepsze samopoczucie. Oczywiście , każdy pacjent jest inny - u jednego efekty terapeutyczne pojawiają sie od razu, inny musi uzbroić się w cierpliwość ale coś musi drgnąć. i jeszcze jedna wazna kwestia - musisz widzieć, ze terapeucie zależy na Tobie - wtedy masz pewność, że będzie tak kombinował aż osiagnie sukces. Twoje ozdrowienie to dla nas główny cel! powodzenia w poszukiwaniach:))


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL