forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 12:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 420 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Desperacja zabieg czy dalsza rehabilitacja = co byście zrobili ???
PostNapisane: 25 wrz 2010, o 17:38 
Offline

Dołączył(a): 19 wrz 2010, o 23:39
Posty: 178
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: złamanie i zwichnięcie rzepki
zwapnienie przyczepu troczka przyśrodkowego, chondromalacja II,
boczne ustawienie rzepki
hehe mamy już je... jak na razie zwycięsko wygrywam z własnym kolanem, chociaż to protestuje i mu się przeciwstawiam, jak ja na tym wyjdę w przyszłości nie wiem, ogólnie jak zajęcia były konkretniejsze dałam wniosek o zwolnienie z w-f i z dużą niechęcią mi go dali uczestniczyłam tylko w zajęciach na basenie i w miarę możliwości w tym co mogłam. Ja jak na razie na super prowadzących na praktykach nie trafiłam... na ostatnich kazali mi biec (dosłownie) z pacjentem :roll: (a prócz kolana jest problem z drugą nogą prawdopodobnie ją przeciążam za mocno i mam zapalenie pochewki, co panie na praktyce wiedziały - uważam, że z każdym bólem idzie wygrać więc to robiłam, jednak po zabiegu będzie to chyba jedno z najgorszych wyjść)

tera-band to chyba najdroższa firma, pewnie będę szukała czegoś mimo wszystko tańszego niż 36,80 za sztukę (cena ze strony producenta) więc książeczki pewnie nie będzie. Za załączenie zdjęć i wytłumaczenie w razie wątpliwości, z góry dziękuję :D

edit:
a to pewnie o ta książeczkę chodziło ?? http://www.thera-band.com/UserFiles/Fil ... nia_z_tasmÄ…_Thera-Band.pdf

_________________
"zawsze ma się wybór, a dróg jest wiele"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Desperacja zabieg czy dalsza rehabilitacja = co byście zrobili ???
PostNapisane: 25 wrz 2010, o 18:30 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Tak, o tą... Jeśli chodzi o koszt taśmy. Ja kupowałam swoją niebieską po 10 zł za m... albo 11 zł... jakoś tak. Do ćwiczeń rehabilitacyjnych musisz mieć co najmniej 2 m. Więc w sumie koszt nie jest taki straszny.

Co do zajęć na studiach. Studia miną szyko. Zastanów się jak potem będzie z pracą ;) Po zabiegu bardzo szybko nie wrócisz do biegania z pacjentem. Ale kilka miesięcy powinno wystarczyć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Desperacja zabieg czy dalsza rehabilitacja = co byście zrobili ???
PostNapisane: 26 wrz 2010, o 10:03 
Offline

Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 21:32
Posty: 178
Lokalizacja: warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Pęknięta łąkotka przyśrodkowa w kolanie lewym, przerosnieta blona maziowa w obu kolanach, przyparcie rzepki w prawym kolanie. (Wyleczone)
Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów
Inne informacje: 3 dawki Synviscu
11.2010- artroskopia prawego stawu kolanowego (podcięcie troczków, wycięcie fałdu i shaving błony maziowej)
10.2012- artroskopia lewego stawu kolanowego (zszycie łąkotki przyśrodkowej, wycięcie fałdu błony maziowej)
Mówisz tutaj ze bólem nie wiele się przejmujesz, a właśnie powinnaś! Kiedy przy czymś kolano zaczyna cię bardziej boleć to nie rób tego, bo skoro boli to znaczy, że coś tam się dzieje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Desperacja zabieg czy dalsza rehabilitacja = co byście zrobili ???
PostNapisane: 26 wrz 2010, o 11:23 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Ags - jeśli ja miałabym się przejmować bólem to bywałyby dni, kiedy w ogóle nie powinnam wychodzić z łóżka... Ból jest pewnym sygnałem, że coś się dzieje. Ale niestety czasem towarzyszy na stałe - ból przewlekły i podjęcie wtedy aktywności może się okazać środkiem na niego ;)

Wszystko zależy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Desperacja zabieg czy dalsza rehabilitacja = co byście zrobili ???
PostNapisane: 26 wrz 2010, o 16:05 
Offline

Dołączył(a): 19 wrz 2010, o 23:39
Posty: 178
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: złamanie i zwichnięcie rzepki
zwapnienie przyczepu troczka przyśrodkowego, chondromalacja II,
boczne ustawienie rzepki
To teraz pozostaje wybrać takie ćwiczenia, które wzmacniałyby głowę przyśrodkową, a nie boczną, bo ta jest już dosyć przypakowana ;)

No właśnie zastanawiam się nad przyszłością i stwierdziłam, że nie będę w przyszłości w stanie bawić się w bieganie za pacjentem, stąd decyzja o zmianie kierunku jednak to dopiero jak skończę ten, bo w Polsce się papier liczy, a on już będzie ...

Paunow po jakim czasie wróciłaś do pracy po zabiegu ?? (a właściwie każdym z osobna)

A ból hmm idzie się przyzwyczaić, szczególnie jak się trenuje sporty walki, one uczą w ogóle bagatelizować tego typu sygnał - czasem to dobre, a czasem trochę fałszuje symptomy i utrudnia w pewnym sensie leczenie

_________________
"zawsze ma się wybór, a dróg jest wiele"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Desperacja zabieg czy dalsza rehabilitacja = co byście zrobili ???
PostNapisane: 26 wrz 2010, o 17:47 
Offline

Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 21:32
Posty: 178
Lokalizacja: warszawa
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Pęknięta łąkotka przyśrodkowa w kolanie lewym, przerosnieta blona maziowa w obu kolanach, przyparcie rzepki w prawym kolanie. (Wyleczone)
Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów
Inne informacje: 3 dawki Synviscu
11.2010- artroskopia prawego stawu kolanowego (podcięcie troczków, wycięcie fałdu i shaving błony maziowej)
10.2012- artroskopia lewego stawu kolanowego (zszycie łąkotki przyśrodkowej, wycięcie fałdu błony maziowej)
ale ja pisalam o czynnosciach przy ktorych bol sie nasila! jak bym mowila o tym zeby nie robic czegos wgl jak boli no to tez bym pewnie czasami zgodnie z ta zasada musiala nie ruszac sie caly dzien. po za tym trzeba zachowac zdrowy rozsadek ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Desperacja zabieg czy dalsza rehabilitacja = co byście zrobili ???
PostNapisane: 26 wrz 2010, o 21:58 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Zabiegi miałam przed rozpoczęciem studiów. Ale jak pisałam wcześniej więcej sportu zaczęłam uprawiać dopiero po 5 latach od ostatniego zabiegu. A na studiach zdarzyło mi się mieć gips na nodze - chodziłam z gipsem na zajęcia (wyjątek był tylko taki, że większość zajęć siedziałam na tyłku a nie stałam), kilka razy przyblokowane kolano - ganiałam wtedy w stabilizatorze, miałam też iniekcje dostawowe (które jednemu z lekarzy nie wyszły - zadraśnięcie chrząstki igłą - niezapomniane uczucie) i wtedy też biegałam z okładem z lodu na kolanie i w stabilizatorze.

Ags - u mnie ból się nasila przy właściwie wszystkich czynnościach - także go bagatelizuję... Nie ma innego sposobu niż się przyzwyczaić ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Desperacja zabieg czy dalsza rehabilitacja = co byście zrobili ???
PostNapisane: 27 wrz 2010, o 12:19 
Offline

Dołączył(a): 19 wrz 2010, o 23:39
Posty: 178
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: złamanie i zwichnięcie rzepki
zwapnienie przyczepu troczka przyśrodkowego, chondromalacja II,
boczne ustawienie rzepki
Powiem Ci że przeszłaś strasznie dużo jak na teoretycznie nie skomplikowany zabieg i w zasadzie pierwotnie niewielkie uszkodzenia, zresztą z tego co piszesz teraz "ból nasila się właściwie we wszystkich czynnościach" to faktycznym wyleczeniem i poprawą stanu nie można nazwać ........

_________________
"zawsze ma się wybór, a dróg jest wiele"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Desperacja zabieg czy dalsza rehabilitacja = co byście zrobili ???
PostNapisane: 28 wrz 2010, o 10:13 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2010, o 20:12
Posty: 375
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Tia.. lekarze poniewczasie zorientowali się, że mam wiotkość stawów i to, że kolano lata mi na wszystkie strony to nie wina uszkodzenia więzadeł, tylko "ten typ tak ma"...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Desperacja zabieg czy dalsza rehabilitacja = co byście zrobili ???
PostNapisane: 28 wrz 2010, o 16:09 
Offline

Dołączył(a): 19 wrz 2010, o 23:39
Posty: 178
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: złamanie i zwichnięcie rzepki
zwapnienie przyczepu troczka przyśrodkowego, chondromalacja II,
boczne ustawienie rzepki
Ta i jak zwykle niedopatrzenie z ich strony.......


A mam jeszcze takie pytanko, czy wy możecie nosić stabilizator?? Czy może was po nim bardziej boli kolano??

_________________
"zawsze ma się wybór, a dróg jest wiele"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 420 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL